jsf-abb--c--004.jpg

Ke zpoždění financování sociálních služeb by dojít nemělo. Město upravilo vnitřní postupy

publikováno: 27.3.2020

Zlín - Nejen zdravotníci, hasiči či policisté jsou nyní v této době boje proti koronaviru v první linii. Právě nyní, více než kdy jindy, je velmi důležitá také obětavá práce zaměstnanců v sociálních službách, která si však vyžaduje kromě velkého úsilí a empatie také nemalé finance.

„Chtěl bych za vedení města ubezpečit provozovatele sociálních služeb, že navzdory faktu, že se neuskutečnilo březnové zastupitelstvo, a že i jednání dubnového zasedání je s otazníkem, platby na provoz sociálních služeb by neměly být opožděny,“ uvedl Aleš Dufek, náměstek primátora pro sociální oblast. Město Zlín s ohledem na mimořádnou situaci a vyhlášený nouzový stav také upravilo vnitřní postupy, díky kterým bude financování zajištěno navzdory nynějším komplikacím. V praxi to znamená, že se veškerá administrace vyplácení dotací uskuteční ještě před dubnovým zastupitelstvem a po předpokládaném schválení dotací už dojde jenom k okamžitému podpisu příslušných smluv. Město následně ihned uvolní peníze.

Domovy pro seniory, zařízení pro hendikepované, azylové domy, charity a spolky či Český červený kříž, ti všichni a řada dalších tak mohou se zajištěním financování počítat i v nynějším stavu nouze.

„S ohledem na nutnost akutních nákupů ochranných pomůcek jsme také rozhodli o mimořádném přidělení finančních prostředků pro Oddělení krizového řízení magistrátu, které tyto nákupy centrálně zajišťuje“ doplnil Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast ekonomiky.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 801


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '20»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)