1415.jpg

Knihovna, galerie a muzeum nabízejí online služby

publikováno: 3.4.2020

Zlín – Organizace sídlící v budovách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU – knihovna, galerie a muzeum – postupně připravují náhradní program. Výčet služeb a zajímavostí dostupných online z pohodlí domova připojujeme

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně mohla ihned zareagovat na novou situaci a to nabídkou již zaběhnuté, v tuto chvíli ideální, služby eVýpůjčka, která umožňuje zapůjčení online knih. Tato databáze obsahuje přes osm a půl tisíce titulů, včetně bestsellerů a dlouho rezervovaných nejžádanějších knih. Zájemci mohou využít také hudební databázi Naxos Music Library obsahující přes 150 tisíc CD různého žánru, nejen klasické hudby nebo si mohou vyzkoušet filmovou databázi AVA EU s nejlepšími evropskými festivalovými filmy. Přehled veškerých služeb je na stránce www.kfbz.cz/online.

V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně je stěžejní expozicí stálá výstava Prostor Zlín | Řády vidění. Ačkoliv nyní není možné ji osobně navštívit, galerie zprostředkovává zájemcům virtuální prohlídku expozice s rozšířenými popiskami k jednotlivým dílům a to na stránce www.galeriezlin.cz/pruvodce. Online formou zpřístupnila také starší čísla čtvrtletníku Prostor Zlín, který vydává více než 20 let. Kompletní vydání od roku 2009 do 2018 jsou na webu galerie volně k prolistování a stáhnutí v PDF v sekci ARCHIV.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně ve dnech svého nuceného uzavření také nezahálí a přichází se zajímavostmi ze zákulisí, na něž při běžném provozu není čas a které rozhodně stojí za zmínku. Jednotlivé kapitoly se zajímavostmi jsou uveřejňovány na webu organizace www.muzeum-zlin.cz/cs/aktuality/co-se-deje-v-muzeu/ v sekci VÝSTAVY A AKCE. Kurátoři sbírek v těchto online zprávách představují zajímavé sbírkové předměty, prozradí něco o své práci a odhalí nejedno tajemství, které s sebou práce v muzeu nese.

Situace v posledních týdnech je pro celou společnost velmi náročná. Nyní jsou v popředí zájmu pochopitelně jiné klíčové obory, které primárně pomáhají situaci zvládnout. Přesto se také my, jako zástupci kultury, snažíme pomáhat veřejnosti tím, že přinášíme témata k odlehčení od aktuálních problémů. Chceme přispět k optimističtější náladě a vyvážit našimi tématy dávku denních informací, kterým nyní musíme všichni čelit.“, okomentovala současné dění Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1340


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '20»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)