ilustrační fotografie

Komunikace na Lesním hřbitově je opravená. Díky dotaci města

publikováno: 5.12.2019

Zlín – Zpevněná komunikace k vsypovým loučkám na Lesním hřbitově ve Zlíně je opravená. Stavebních zásahů, které zlepšily její technický stav, se dočkal úsek vedoucí od centrální komunikace za vsypové loučky. Práce se uskutečnily v období od července do října letošního roku. Náklady ve výši 2 126 885 korun včetně DPH pokryla dotace od města Zlína.

„Cesta k vsypovým loučkám je návštěvníky Lesního hřbitova velmi využívaná, jsme proto rádi, že je nyní opět po celé trase ve velmi dobrém technickém stavu. A děkujeme městu Zlínu za poskytnutou finanční dotaci, díky ní mohlo k opravě komunikace dojít,“ vzkázal Milan Macura, ředitel společnosti Pohřebnictví Zlín, která má Lesní hřbitov ve své správě, a upřesnil, že opravená komunikace zůstává v majetku města Zlína.

Lesní hřbitov je největším ze hřbitovů na území Zlína. Zřízen byl v roce 1931 a to z podnětu Tomáše Bati, tehdejšího starosty města, který se nechal inspirovat ve Spojených státech amerických i lesním hřbitovem, který se nachází v Boru u České Lípy. V současnosti má Lesní hřbitov evidovaných 11 583 hrobových míst. Své poslední místo k odpočinku zde nalezla celá řada osobností. Kromě Tomáše Bati patří mezi ně například jeho manželka Marie a syn Tomáš, nebo hokejový reprezentant Karel Rachůnek. Lesní hřbitov je znám svou jedinečnou atmosférou, kterou vytváří až sto let staré stromy. Unikátní je také prosklené krematorium, které umožňuje účastníkům smutečních obřadů souznění s přírodou. Více informací na www.pohrebnictvizlin.cz.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 890


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)