Komunitní zahrada na Jižních Svazích

Dokumenty
Připravujeme
Fotografie

A pokračujeme dál! Na místě už nám stojí zahradní domek, který bude sloužit především pro úschovu nářadí. Také organizační team nezahálí. Pracujeme na tom, jak postavit vyvýšené záhonky a také na pravidlech fungování zahrady. Proto všechny, kdo nás oslovili se zájmem o účast v tomto projektu, prosíme o trpělivost. Již brzy Vám dáme vědět bližší informace o možnosti členství v komunitní zahradě.

Na začátku srpna proběhla schůzka zájemců komunitní zahrady. Zástupci Odboru městské zeleně Zlín představili projekt a popsali kroky, které je potřeba podniknout. Účast na schůzce byla hojná. Na konci schůzky se každý, koho projekt zaujal, mohl přihlásit do podpůrných skupinek nebo rovnou do organizačního teamu. Organizační team momentálně formuje, jaké by měly být cíle zahrady a jak by fungování zahrady mohlo vypadat.
Pokud máte zájem zapojit se do projektu, přijďte na další organizovanou schůzku. Termín naleznete zde na webových stránkách nebo na facebookových stránkách Komunitní zahrada Jižní Svahy.

Popis projektu

Komunitní zahrada Jižní Svahy je projekt, který byl vybrán obyvateli města Zlína v rámci participativního rozpočtu Tvoříme Zlín. Zahrada vznikne na Křiběch v prostoru po nedostaveném obchodním centru. Bude sloužit obyvatelům, kteří mají chuť vypěstovat si vlastní ovoce, zeleninu či bylinky v zahradě se sdíleným zázemím. I když záhonek bude vlastnit každý svůj, esenciální náplní tohoto projektu je právě sousedské setkávání. Prostor zahrady bude sloužit nejenom k pěstování, ale také k relaxaci, budou zde pořádány různé akce a workshopy pro veřejnost. Projekt je stále ve fázi plánování a postupné realizace, takže oceníme vaše nápady a návrhy.

Realizaci zahrady má na starost Odbor městské zeleně Zlín. V případě jakýchkoliv dotazů či připomínek nás můžete kontaktovat na e-mail: svahy.zahrada@gmail.com


Odbor městské zeleně Zlín:
Hegmonová Zuzana, Ing. zahradní architekt 577630989 ZuzanaHegmonova@zlin.eu


Sledovat nás také můžete na fb stránce: Komunitní zahrada Jižní Svahy.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)