knihovna.jpg

Krajská knihovna zrušila akce pro veřejnost. I ty pod sto návštěvníků.

publikováno: 12.3.2020

Zlín – Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně zrušila v souvislosti s vývojem epidemiologické situace v ČR veškeré březnové akce pro veřejnost. Nekonají se ani vládou povolené akce pod sto účastníků. Provoz výpůjčních knihovnických služeb prozatím zůstává beze změn.

„S ohledem na prevenci a podporu dosud zavedených mimořádných opatření jsme se rozhodli přistoupit ke zrušení akcí pro veřejnost pořádaných knihovnou, a to i v případech, kdy počty návštěvníků nepřesahují počty 100 osob. Naplánované akce se budeme snažit realizovat v náhradních termínech,“ uvedl k situaci ředitel knihovny Jan Kaňka a doplnil, že provoz běžných knihovních služeb prozatím zůstává beze změn.

Zrušené akce plánované v rámci Března – měsíce čtenářů v období 11.–27. března 2020:

- Aby bylo co zpívat (11.3.)

- Dětský čtenářský klub Knihožrouti (17.3.)

- Kouzlo středověku a renesance v našich zahradách (18.3.)

- Pohádkové radování, zpívání a tancování (19.3.)

- Pavel Foltán: Karel mezi námi (25.3.)

- Noc s Andersenem (27.3.)

- Virtuální univerzita 3. věku (23.3.) - výuka bude nahrazena formou samostudia a chybějící
čtvrtá přednáška bude studentům zpřístupněna na portálu https://e-senior.czu.cz/. Technická
i administrativní podpora kurzů bude i nadále k dispozici, původní časový harmonogram a povinnost plnit průběžné a závěrečné testy zůstávají beze změny.

Krajská knihovna Františka Bartoše v současné mimořádné situaci nabízí čtenářům využívání služeb knihovny z pohodlí domova.

„Zvýšili jsme limit současně půjčených e-knih ze dvou na čtyři tituly. Registrovaní uživatelé mohou využívat prostřednictvím vzdáleného přístupu některé elektronické zdroje, jako je například hudební databáze Naxos Music Library obsahující přes 150 tisíc CD – převážně – ale nejenom klasické hudby. Studenti a odborná veřejnost mohou využít multioborovou akademickou databázi EBSCOhost včetně kolekce vybraných e-knih. Až do srpna má knihovna k dispozici zkušební přístup do filmové databáze AVA EU, která nabízí nejlepší evropské festivalové, dokumentární, hrané i animované filmy, krátké
i dlouhometrážní. Zajímavé čtení pak nabízí naše digitální knihovna Kramerius, kde je volně dostupných bezmála 150 naskenovaných knih a přes 20 titulů starších regionálních novin a časopisů, jako například baťovské Sdělení (později Zlín) a další,“
přiblížila online nabídku knihovny vedoucí služeb Dagmar Marušáková.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 2672


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)