radnice.jpg

Krizový štáb města řešil pomoc seniorům, ochranu dýchacích cest a další preventivní opatření

publikováno: 16.3.2020

Zlín - V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a schválených usnesení vlády České republiky zasedl v pondělí 16. 3. 2020 dopoledne Krizový štáb města Zlína, který rozhodl o následujících preventivních opatřeních.

Po zasedání Krizového štábu řekl k aktuální situaci primátor Jiří Korec následující: “Děkujeme všem občanům, kteří přistupují ke svému okolí zodpovědně a jakkoliv si kryjí obličej. Roušky a respirátory jsou v tuto chvíli nedostatkové zboží nejen v České republice, a proto vyzývám občany, ať si dýchací cesty chrání jakýmkoliv způsobem, například prostřednictvím šál a šátků, a to zejména v MHD, obchodech a jiných frekventovaných místech a zároveň se snažili dodržovat mezi sebou 2 metrové rozestupy. V rámci města jsme přijali další preventivní opatření, abychom eliminovali potenciální šíření nákazy. Všem občanům města přeji hodně sil ke zdolání této nelehké situace, zvládneme to.“

Pomoc osamělým seniorům

Statutární město Zlín ve spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného kříže nabízí osamělým zlínským seniorům v nouzi, ve věku nad 70 let, zakoupení a dopravení krizového potravinového a hygienického balíčku do místa bydliště. 

Potravinový balíček obsahuje: chleba, máslo, 1x těstoviny, 1x rýže, 3x masová konzerva, 2x paštika, 1x balení plátkového sýru, 5x instantní polévka.

Hygienický balíček obsahuje: 4 ks toaletní papír, papírové kapesníky, mýdlo, šampón.

V případě potřeby volejte v pracovní dny od 8.00 hodin do 16.00 hodin na tel. čísla Odboru sociálních věcí MMZ:

778 400 186, 778 400 187

 Pomoc bude poskytnuta osamělým seniorům maximálně 1x týdně a doručena nejpozději do 48 hodin od kontaktování sociálního pracovníka Odboru sociálních věcí MMZ na výše uvedených mobilních telefonech.

Tato pomoc bude poskytovaná statutárním městem Zlínem od 17. 3. 2020, v souladu s usnesením Vlády ČR o přijetí krizového opatření, a to po dobu jeho platnosti.

Pomoc je určena osamělým seniorům v nouzi (nad 70 let), kteří nejsou schopni si potraviny a základní hygienické potřeby zajistit vlastními silami či osobou blízkou.

Pomoc dobrovolníků

Dobrovolníci, kteří jsou ochotni v době vyhlášeného nouzového stavu pomoci formou poskytnutí služeb, zboží, roušek apod., mohou město kontaktovat prostřednictvím emailu: dobrovolnici@zlin.eu

Městská parkoviště zdarma

Usnesením vlády České republiky jsou všechna městská parkoviště na území statutárního města Zlína s okamžitou platností k dispozici řidičům zdarma.

Omezení provozu magistrátu města Zlína

Magistrát města Zlína má od středy 18. 3. 2020 do odvolání upraveny úřední hodiny v následujícím režimu. Pondělí 9 – 12 hod., středa 13 – 16 hod. Osobní jednání na útvarech Magistrátu města Zlína fungují na základě předchozí telefonické či e-mailové domluvy.

V úterý, čtvrtek a pátek jsou budovy a pracoviště magistrátu pro veřejnost uzavřeny. K vyřizování svých záležitostí lze využít e-mailové kontakty, telefonní spojení a objednávkový systém. Informace naleznete na webu zlin.eu a telefonním čísle 577 630 111.

ZOO Zlín je uzavřena

 Dnešním dnem – 16. března – došlo k uzavření ZOO Zlín pro veřejnost. Minimální doba uzavření je prozatím stanovena do 24. března. Zoologická zahrada bude veřejnosti zpřístupněna dle aktuálního vývoje epidemie koronaviru. O dalším postupu bude ZOO Zlín i statutární město Zlín včas návštěvníky informovat.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 5844

Dokumenty ke stažení

.pdf pomoc_senioři 285,25 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)