dsc-2708.jpg

Krizový štáb města vyhlašuje opatření proti šíření koronaviru

publikováno: 13.3.2020

Zlín - V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a schválených usnesení vlády České republiky zasedl Krizový štáb města Zlína, který vydává preventivní opatření týkající se uzavření mateřských škol zřizovaných městem, dále pak změny v rámci provozu MHD, Městské policie, ZOO Zlín a magistrátu města Zlína.

Krizový štáb města vyzývá k respektování nouzového stavu vyhlášeného vládou České republiky. Zároveň v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2  vydává následující preventivní opatření:

1)     Uzavření všech mateřských škol s platností od pondělí 16. března 2020.

2)     Změny v provozu zlínské MHD s okamžitou platností:

-        v trolejbusech a autobusech bude zrušen doplňkový prodej jízdenek u řidičů;

-        bude zastaven nástup i výstup cestujících předními dveřmi vozidel MHD, přední dveře se nebudou otvírat;

-        dále pak s platností od pondělí 16. března 2020 budou v pracovních dnech jezdit vozidla MHD podle jízdních řádů                 platných pro prázdninové období („Pracovní dny L a Z“).

3)     Omezení provozu magistrátu města Zlína platností od pondělí 16. března 2020:

-        v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu, budou osobní jednání na útvarech Magistrátu města Zlína fungovat na                       základě předchozí telefonické či e-mailové domluvy;

-        výjimkou budou provozy pracovišť občanských průkazů a cestovních dokladů, evidence obyvatel, řidičských průkazů             a evidence vozidel – v budově L. Váchy 602 (zde i v pátek 8 – 12 hodin);

-        v úterý, čtvrtek a pátek budou budovy a pracoviště magistrátu pro veřejnost uzavřeny;

-        k vyřizování svých záležitostí využijte prosím e-mailové kontakty, telefonní spojení a objednávkový systém.                             Informace naleznete na webu www.zlin.eu a telefonním čísle 577 630 111.

4)     Uzavření pavilonů v ZOO Zlín s okamžitou platností:

-        pro veřejnost budou uzavřeny všechny vnitřní expozice

5)     Omezení provozu budovy Městské policie s okamžitou platností:

-        omezení vstupů budou platit pro budovy Městské policie;

-        lhůty pro dořešení přestupkového jednání budou prodlouženy na 60 dnů.

Na základě usnesení vlády České republiky, které naleznete v dokumentech pod článkem, se omezuje i provoz spolků a jiných mimoškolských aktivit. Tyto musejí respektovat zákaz konání veřejných i soukromých akcí s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice již přijala opatření, kterým by se měla snížit pravděpodobnost přenosu infekcí ve vozidlech MHD. V trolejbusech a autobusech se po návratu do vozovny důsledně dezinfikují všechny části interiéru, kterých se dotýkají ruce cestujících. Nad rámec běžného úklidu pracovníci DSZO už přibližně dva týdny důsledně otírají mokrým hadrem s dezinfekčním prostředkem všechna madla, tyče, závěsná držadla i okraje sedadel, které přicházejí do kontaktu s rukama cestujících. Vozidla, která se vracejí po ranní dopravní špičce do depa a znovu vyjíždějí odpoledne, procházejí dezinfekcí dvakrát denně.

Na základě doporučení Bezpečnostní rady města jsou od 11. 3. 2020 uzavřeny: Městské divadlo Zlín, Městské lázně Zlín, Památník Tomáše Bati, Alternativa – kulturní institut Zlín, Kongresové centrum Zlín, Filharmonie Bohuslava Martinů a kluby seniorů.

Další důležité informace naleznete naleznete na https://www.zlin.eu/koronavirus

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 24579

Dokumenty ke stažení

.pdf sb031-20 127,98 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)