radnice.jpg

Kvůli pandemii očekává město nižší příjmy. Pozastaví proto některé výdaje

publikováno: 9.4.2020

Zlín - Statutární město Zlín očekává negativní dopad následků nouzového stavu vyhlášeného v souvislosti s nákazou Covid-19 na celkovou výši daňových příjmů v letošním roce. Proto přistupuje s ohledem na princip předběžné opatrnosti k několika opatřením v rámci hospodaření města.

Město pozastaví některé výdaje jak v oblasti provozních finančních prostředků, tak u části připravovaných investic. Konkrétně se jedná o objem cca50 mil. v provozních výdajích a asi200 mil. v oblasti investic, což je asi 30 % celkových investičních výdajů města.

Jedná se zatím o pozastavení těchto výdajů, definitivní rozhodnutí o dalším postupu odsouváme na konec června, kdy bude možné již vyhodnotit první konkrétní dopady sníženého výběru daní na příjmovou stránku rozpočtu. Teprve poté budeme rozhodovat o dalším postupu,“ upřesnil Bedřich Landsfeld, v jehož kompetenci je oblast financování.

“Plánované strategické investice současná situace určitě neovlivní. Pozastavení se týká menších investic, které byly před soutěží. Naší snahou ale je, abychom žádné investice nezrušili. Za sebe očekávám, že se vláda bude snažit oživit ekonomiku dotacemi do investic. Proto teď o to více urgujeme přípravy i dalších investičních projektů, abychom byli nachystaní tyto případné dotace maximálně využít k rozvoji města,“ doplnil primátor Zlína Jiří Korec.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 4227


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)