Lidé s dluhy se mohou z problémů dostat. Pomůže jim dluhová amnestie Milostivé léto

Lidé se mohou zbavit dluhů. Pomůže jim Milostivé léto

publikováno: 2.12.2021

Zlín – Lidé se nyní mohou zbavit exekucí a splatit své dluhy, jejichž penále se mnohdy vyšplhalo do výše, kterou již nejsou schopni splácet. Stačí využít unikátní akce s názvem Milostivé léto, která umožňuje dlužníkům ukončit exekuční řízení pouhým zaplacením původní vymáhané částky plus poplatku exekutorovi ve výši 907,50 Kč včetně DPH. Odpouští se tak úroky a penále, což mohou být při dlouhotrvajících exekucích vysoké částky.

Akce se vztahuje pouze na dluhy vymáhané soudním exekutorem, nikoliv na exekuce správní nebo daňové.

Apelujeme na občany, kteří mají dluhy vůči našemu městu, aby se dluhové amnestie Milostivé léto pokusili využít. Milostivé léto je vyhlášeno na tři měsíce od 28. října 2021 do 28. ledna 2022, a kdykoliv během této doby mohou lidé svou exekuci doplatit. Tato úleva platí pouze pro exekuce, které byly zahájeny před spuštěním akce, tedy před datem 28.10.2021,“ uvedl náměstek primátora města Zlína Bedřich Landsfeld a vysvětlil:

V uvedeném termínu mohou dlužníci zaplatit jen tzv. jistinu, tedy původní nezaplacený nebo jinak nezaniklý dluh vymáhaný v exekučním řízení (případně může doplatit zbývající část jistiny) a dále jen poplatek exekutorovi za uzavření exekuce. Vše ostatní, tedy úroky, penále, příslušenství či poplatky stát odpouští a se splacením původní částky bude dluh smazán.“

Jak postupovat krok za krokem:

1. Získat přehled o nesplacených závazcích

Pro využití akce je nezbytné mít přesný přehled o svých exekucích, který lze získat výpisem všech exekucí, které jsou na dlužníka vedeny v centrálním registru exekucí na webu www.exekuceinfo.cz. Kromě počtu exekucí a dlužných částek lze zjistit i kontaktní údaje na příslušné exekutory, což jsou informace nezbytné pro další krok.

2. Kontaktování exekutora

Je nutné kontaktovat každého exekutora spravujícího exekuci, která má být v rámci Milostivého léta uhrazena a požádat jej o následující: aktuální vyčíslení hodnoty všech nesplacených jistin u zjištěných exekucí a zároveň o sdělení informace, zda neeviduje ještě další exekuce, které jsou u něj na dlužníka vedeny a mohly by být v rámci akce uhrazeny.

3. Uhrazení dluhu

Úroky a penále se ruší, ale stále je nutné zaplatit nesplacenou jistinu vyčíslenou od exekutora, plus poplatek ve výši 907,50 Kč (750 Kč + DPH).

4. Kontrola v registru exekucí

Po uhrazení dluhu má exekutor 14 dnů na to, aby zápis o exekuci z registru odmazal.

Podrobné informace o akci Milostivé léto na www.exekuceinfo.cz

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1013


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)