Lyžařský svah, sportovní komplex, stezka zdraví

10. Umělý svah

tel.: 577 589 116, - 118
url: www.svahzlin.cz

Lyžařský svah je umístěn v prostoru za Domem umění (asi 100 m). Délka svahu je 220 m a převýšení je 46 m. Na svahu je lyžařský vlek POMA - P s kapacitou 510 osob za hodinu. Svah je vybaven zařízením na výrobu technického sněhu - jsou zde 4 sněhová děla a nejmodernější systém zvyšující produkci a kvalitu sněhu - Snomax. Na svahu je instalován nízkovedený Iyžařský vlek pro úplné začátečníky, zejména děti. Vlek je dlouhý 70 m a přiměřeně pomalý. Osvětlení svahu umožňuje provoz bez ohledu na denní dobu. Každodenní, někdy i častější úprava sněhovou rolbou Kassbohrer zaručuje vysokou kvalitu povrchu svahu. Další poskytované služby: přímo na svahuje lyžařský servis, půjčovna lyžařské výstroje, lyžařská škola, bufet a neplacené parkoviště. V létě na svahu naleznete letní kino.

11. Sportovní komplex

Autorem sportovní haly Novesta je akademický architekt Miloš Totušek. Sportovní hala pro míčové hry je situována severně od Zimního stadionu a spolu s ním tvoří jeden významný sportovní komplex ve středu města, který je architektonicky propojen pomocí společných nástupů a oddechového atria. V přízemí jsou klubovny, 8 hráčských šaten s příslušenstvím, 10 pokojů pro ubytování, byt správce a technické zázemí. Divácké patro obsahuje vstupní halu s šatnou a bufetem, espresso, sklady a sociální zařízení. Na nejvyšší úrovni je hala 24 x 48 metrů a tribuny o kapacitě 3 200 diváků.
Autory zimního stadionu byli J. Kriške, Š. Zelina, konstrukce ing. J. Zeman. Jako v mnoha jiných městech i ve Zlíně se zimní stadion stavěl na etapy. Nejprve vlastní ledová plocha, později betonové tribuny s hráčským zázemím uvnitř, zastřešení a konečně dostavba vstupní části. U zlínského stadionu je originální právě jeho zastřešení - konstrukce mohutného střešního světlíku.

12. Stezka zdraví

Stezka zdraví postavená na pozemcích městských lesů pod Tlustou horou nabízí pro obyvatele našeho města řadu možností pro aktivní trávení volného času - běh, cykloturistika, dětské hry, posilování, rozcvičení, rodinné výlety a vycházky. K "jádrovému území stezky zdraví" , kde se nalézá atypický lesní altán, lanová visutá lávka a pět stanovišť se cvičebními prvky (hrazdy, bradla, žebřiny, skluzavka, dětská hopsadla atd.), vede několik značených přístupových tras: z Letné - ul. Pod Rozhlednou, ze čtvrti Pod Majákem, z Prštného - ul. Nerudova a z Podhoří -ul. U Slanice. V orientaci v zemí Vám pomohou informační tabule.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)