magazin.jpg

Magazín Zlín je čtvrté nejlepší radniční periodikum roku 2016

publikováno: 7.9.2017

Zlín - Čtvrtá pozice z více než tří set hodnocených soutěžních konkurentů. Takový je výsledek Magazínu Zlín v soutěži o nejlepší obecní a městský zpravodaj za rok 2016. Lépe než Magazín Zlín byl hodnocen už jen Příbramský magazín Kahan, za ním těsně skončily Těšínské listy, které vydává město Český Těšín, a třetí místo získaly Šternberské listy, vydávané Místní akční skupinou Šternbersko. Mezi krajskými městy nenašel zlínský magazín přemožitele.

"Výsledky byly ale velmi těsné a Zlín rozhodně nebyl daleko od výhry. Vybrat nejlepší zpravodaje však bylo velmi obtížné. Jejich úroveň se rok od roku zvyšuje a mnohé tiskoviny už dosáhly profesionální úrovně," prozradila Marie Šuláková, místopředsedkyně poroty. Soutěž vyhlašuje Katedra politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Civipolis o.p.s., Unives.eu, Angelus Aureus o.p.s. a Sdružení místních samospráv České republiky. Porotě předsedá uznávaný politolog Pavel Šaradín.

Cílem soutěže je povzbudit tvůrce, kteří se na vzniku zpravodajů podílejí. Redakci Magazínu Zlín tvoří především pracovníci tiskového oddělení zlínského magistrátu.

Magazín Zlín se na předních příčkách různých srovnávacích soutěží umísťuje dlouhodobě.„Snažíme se, aby byl Magazín Zlín co nejvíce apoliticky. Samozřejmě, že musíme v první řadě informovat o dění na radnici a úřadu, ale do obsahu čísla zařazujeme i celou řadu rozhovorů, vzpomínek zajímavých osobností či kulturních a sportovních zajímavostí. Naším zájmem je předkládat čtenářům především společenský časopis,“ prozradil Zdeněk Dvořák, šéfredaktor Magazínu Zlín a tiskový mluvčí města.

V celkové desítce nejlepších se kromě zmíněných vítězů a čtvrtého Zlína umístila i tato periodika měst či městských části: Buštěhradský zpravodaj, Frýdlanstké noviny, Kolovratský zpravodaj, Pilníkovský zpravodaj, Prio (Ostrava-Poruba) a Tišnovské noviny.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 3595


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '18»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky