Slavnostní obřad vítání občánků se těší  u rodičů  oblibě

Magistrát obnovuje vítání občánků

publikováno: 31.5.2021

Zlín – Slavnostní obřad vítání novorozených dětí do života je po několikaměsíční pauze zpět. Organizátor Odbor občansko - správních agend Magistrátu města Zlína nyní vypsal řadu červnových termínů, ve kterých chce všechny děti narozené v době koronavirové pandemie přivítat.

Oddělení matrik a ověřování eviduje cca 280 dětí, respektive rodičů dětí, kteří čekají, až se pro ně bude společenský obřad vítání dětí konat. Pokud nedojde ke změně v protiepidemických opatřeních, pak by se nám do konce června podařilo přivítat většinu čekajících. Rodiče v nejbližších dnech obdrží pozvánky na konkrétní dny. V případech, kdy se rodiče nebudou moci určeného termínu zúčastnit, nabídneme jim alternativní formu gratulace, tedy předání dárku v kanceláři matriky na radnici,“ uvedla vedoucí oddělení matrik a ověřování Elena Kovaříková.

Náhradní obřady vítání dětí se budou konat v termínech 3., 4., 5., 10., 11., 17., 18., 19. a 25. června v obřadní síni radnice, a to v několika po sobě navazujících skupinách. Oproti standardnímu pátečnímu termínu konání se nyní budou konat ve čtvrtek a v pátek v době od 14:30 do 17 hodin a navíc v sobotu v době 9:30 až 12 hodin.Prozatím nebude součástí obřadu vystoupení dětských folklorních souborů.

Předpokládáme, že k obvyklému způsobu zajišťování obřadů – co se týče obvyklých pátečních termínů i tradičního kulturního zpestření dětskými umělci – se vrátíme od září,“ doplnila Elena Kovaříková.

Veškeré obřady vítání dětí budou organizovány s ohledem na aktuální protiepidemická vládní opatření. O hygienických pravidlech při obřadu budou rodiče informování v průvodním dopise pozvánky a na také místě.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 697


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)