Děti budou pěstovat květiny a zeleninu

Mateřská škola Dětská otevřela novou zahradu U ptáčat

publikováno: 4.10.2019

Zlín – Děti z Mateřské školy Dětská na Jižních Svazích začaly využívat nově zbudovanou školní zahradu U ptáčat. Na investici do rekonstrukce zahrady ve výši cca 2 milionů korun se podílelo statutární město Zlín, rodiče dětí ze školy, donátoři a další sponzoři.

„Jsem vždy potěšen, když se podpoří a následně kvalitně zrealizuje dobrý projekt, obzvláště pokud se týká našich nejmenších a péče o ně. Prostor nové zahrady je osazen nejmodernějšími hracími a vzdělávacími prvky.Odborníci z realizační firmy ji koncipovaly tak, aby maximálně podporovala psychosomatický vývoj předškolních dětí. Navíc zahrada neslouží jenom našim dětem z mateřské školy, ale ve volném čase ji mohou  využívat i handicapované děti z vedlejší základní školy,“ sdělil primátor města Zlína Jiří Korec, který se otevření nové zahrady osobně zúčastnil.

Zahradě U ptáčat dominuje velké pískoviště se zabudovaným hracím prvkem uprostřed a multifunkční herní sestava. Část vzdělávací zóny zahrady je upravena jako venkovní učebna, jejímž účelem je v dětech posílit vztah k přírodě.

„Multifunkční herní sestavu tvoří věže s průlezkami, mosty, houpadla, skluzavky, pískoviště a také mezi dětmi oblíbená horolezecká stěna. Snažili jsme se co nejvíce využít celého prostoru zahrady včetně svažitého terénu, proto například skluzavky jsou osazené částečně do svahu. Důležitým prvkem pro přirozené spojení dětí s přírodou bylo vybudování venkovní učebny, na níž navazují vyvýšené záhony. Děti už je osadily květinami , o které společně pečujeme,“ vysvětlila ředitelka mateřské školy Ivana Scharfová a vzkázala:

„Všem, kteří se na realizaci zahrady podíleli moc i za děti děkujeme!“

Kompletní rekonstrukce zahrady včetně zpevněných a dopadových ploch trvala tři měsíce a byla otevřena v září velkou Zahradní slavností.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 2738

Další fotografie

Kromě  chytře osazených prvků zbyl prostor i na dovádění Nechybí skluzavka Pískoviště se zabudovaným hracím prvkem uprostřed Zahradní slavnost dětem otevřela novou zahradu

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)