pravobrezka-fb-01.jpg

Město má hotovou podrobnou studii pro Pravobřežní komunikaci v úseku Prštné - Podbaba

publikováno: 21.4.2021

Zlín - Statutární město Zlín má hotovou podrobnou studii proveditelnosti pro vedení pravobřežní komunikace v I. etapě. Jedná se o úsek propojující místní část Prštné s lokalitou Podbaba pod Jižními Svahy.

„Jsem rád, že nyní můžeme pokračovat v projektové přípravě této strategické stavby. V letošním roce zadáme zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí. Výstavbu pravobřežní komunikace I. etapy Prštné – Podbaba bychom chtěli zahájit v roce 2024. Přesné datum bude záviset na vydání stavebního povolení a na plánu výstavby elektrizace trati Otrokovice - Zlín,“ sdělil záměr radní Michal Čížek.

Nová kapacitní komunikace nahradí tu stávající a povede podél areálu Rybníky v ulicích Nábřeží, Přímá a v části ulic Gahurova a Mladcovská. Původní záměr vedení komunikace přes areál Rybníky se ukázal jako velmi komplikovaný a nákladný skrz soukromé vlastnictví pozemků. Navržená trasa byla proto upravena a povede tak podél celého rybnického areálu. Současně byl upraven záměr na stavbu okružní křižovatky, který byl nahrazen křižovatkou světelnou, tak aby mohla být koordinovaně řízena s novou mimoúrovňovou křižovatkou na silnici I/49 třídy Tomáše Bati.

Od areálu Svitu z ulice Šedesátá vznikne nové přemostění přes Dřevnici na ulici Nábřeží. Druhý mostní objekt bude vytvořen za hypermarketem Albert. Napojení v těchto místech bude navazovat na další strategickou stavbu tzv. Prštenskou příčku, která bude spojovat třídu Tomáše Bati s ulicemi L. Váchy a Nábřeží. Stavba Prštenské příčky souvisí s další významnou stavbou Modernizace a elektrizace železniční tratě Otrokovice-Zlín-Vizovice.   

 „V případě, že ve Zlíně budujeme nové stavby, počítáme u nich s kompletním řešením dopravní obslužnosti, která zahrnuje hromadnou dopravu, pěší i cyklistickou,“ dodal radní.

Nová pravobřežní komunikace počítá po celé délce s chodníky a smíšenou stezkou pro pěší i cyklisty včetně přechodů pro chodce. Součástí budou také nové lávky pro cyklisty a chodce. Pro budoucí obsluhu celého území hromadnou dopravou byly navrženy zastávky MHD.

Předpokládaná cena samotné stavby je odhadovaná na 350 milionů korun.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 938

Další fotografie

pravobrezka-fb-02.jpg pravobrezka-fb-03.jpg pravobrezka-fb-04.jpg pravobrezka-fb-05.jpg pravobrezka-fb-06.jpg pravobrezka-fb-07.jpg pravobrezka-fb-08.jpg pravobrezka-fb-09.jpg pravobrezka-fb-10.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)