Ilustrační foto

Město napsalo družstevníkům z BD Podlesí. Co se dočetli?

publikováno: 5.2.2018

Zlín – Město Zlín odpovědělo na všechny otázky, které vyplynuly z poslední členské schůze. Předseda představenstva Bytového družstva Zlín (BDP) Pavel Sekula odmítl vydat některé z vyžádaných příjmových dokladů a provedl zápočty vůči městu, které jsou chybné. Město zvažuje využití mediátora.

Tyto a řadu dalších aktuálních informací o vývoji v komplikovaných vztazích mezi představenstvem BDP a městem Zlínem se dozvěděli členové Bytového družstva Podlesí z dalšího dopisu, který jim radnice doručila do jejich poštovních schránek. „Slíbili jsme řadovým členům družstva, že s nimi budeme komunikovat napřímo a to také děláme. Z dopisu se dozvěděli řadu faktů, které jim umožní se v aktuální situaci lépe zorientovat,“ konstatoval náměstek primátora Jiří Korec, který dopis z pověření městské rady družstevníkům odeslal.

Významná část dopisu je věnovaná nedávnému verdiktu Okresního soudu ve Zlíně, na jehož základě musí BDP zaplatit městu částku téměř 1 644 000 korun. Jde o uhrazení splátek půjček použitých k výstavbě šesti bytových domů, které představenstvo BDP odmítalo platit. Kromě této částky musí BDP uhradit i úroky v současné výši cca 80 tisíc korun a také zaplatit městu Zlínu jeho soudní výlohy ve výši téměř 200 tisíc korun. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

Souvislosti s rozhodnutím tohoto soudu se mohou družstevníci v dopise dočíst, že lze konstatovat, že následky kroků, které představenstvo BDP podniká, se obrací vůči bytovému družstvu i jeho členům, tedy Vám. Dnes tedy již například víme, že zápočty vůči městu provedené předsedou představenstva Pavlem Sekulou jsou chybné. Stejně tak víme, že Pavel Sekula nesprávně vyúčtovává ve vztahu k městu náklady a výnosy při hospodaření se společnou věcí. Konkrétně se jedná o nesprávné započítávání úroků z půjček a odměn statutárního orgánu BDP do nákladů na hospodaření se společnou věcí. Tento námi dlouhodobě prosazovaný názor potvrdil v odůvodnění rozsudku i soud.“

Celý dopis, který město Zlín zaslalo družstevníkům, je uveden v příloze.

Další informace k problematice na http://www.zlin.eu/bd-podlesi-prohralo-soud-s-mestem-musi-uhradit-temer-1-644-000-kc-aktuality-4093.html.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 3044

Dokumenty ke stažení

.pdf Dopis členům BDP 157,52 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '19»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)