Ilustrační foto

Město podpořilo policejní Tým krizové intervence

publikováno: 8.1.2019

Zlín - Město Zlín podpořilo finančním darem Tým krizové intervence, který působí při Krajském ředitelství policie Zlínského kraje. Poskytnutím finančního daru v hodnotě 25 tisíc korun umožnil zlínský magistrát nákup vybavení tzv. výjezdových zavazadel krizových interventů.

Tým krizové intervence, který je často nazýván jako „Tým oběť“, funguje u Krajského ředitelství policie Zlínského kraje od r.2010 ajeho nelehkým úkolem je poskytování krizové intervence a první psychologické pomoci obětem trestných činů a mimořádných událostí. V současné době má tým 15 krizových interventů z řad policistů z různých oddělení, kteří jsou non-stop připraveni vyjet a poskytnout potřebnou podporu lidem v krizových situacích po celém Zlínském kraji. Nejčastěji kolegové vyjíždí k sebevraždám, dopravním nehodám s úmrtím či jiným neočekávaným úmrtím. Od začátku r. 2018 byli krizoví interventi vysláni k 66 událostem.

Finanční podporu policisté využili k nákupu pracovních pomůcek pro krizové interventy tak, aby mohli efektivně pomáhat v jakékoli situaci. Vybaveno bylo 15 výjezdových zavazadel stávajících členů týmu, jejichž optimální složení vyšlo z několikaleté zkušenosti a stovek hodin strávených v terénu. Materiál bude sloužit zejména pro zajištění základní péče pro zasažené osoby např. deka, lékárnička, tematické příručky, ale i pro usnadnění práce samotným krizovým interventům např. pláštěnka, ochranná rouška, powerbanka apod.

Děkujeme zástupcům Statutárního města Zlína za finanční pomoc, která rozhodně přispěje ke zvýšení kvality a efektivity poskytované péče obětem trestné činnosti a mimořádných událostí.

mjr. Mgr. Lenka Javorková, Policie ČR

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1051


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)