radnicee.jpg

Město poskytuje potravinovou pomoc osamělým rodičům

publikováno: 6.4.2020

Zlín - Město Zlín nabízí a poskytuje pomoc rodičům samoživitelům, kteří se kvůli nynějšímu nouzovému stavu dostali do existenčních potíží. Osamělí rodiče nezletilých dětí, kteří po zaplacení nákladů na bydlení nemají dostatek financí na zajištění základních potravin a zároveň nemají možnost finanční pomoci od druhého rodiče či jiných příbuzných, obdrží od města jako pomoc dovážku hotového jídla domů.

„Krizový štáb města průběžně vyhodnocuje jednotlivé potřeby občanů, se kterými se obracejí na město. Pokud je nám doručováno více relevantních žádostí na stejné téma, hledáme jejich systémové řešení. To je i případ této potravinové pomoci rodičů v nouzi,“ vysvětlil primátor Jiří Korec. 

Pomoc je ve formě dovážky jednoho hotového jídla na osobu v domácnosti. Služba je k dispozici ve všední dny. Pomoc je nenároková a není určena rodičům samoživitelům s nezletilými dětmi, kteří jsou příjemci dávek hmotné nouze Úřadu práce ČR.V případě potřeby lze kontaktovat Odbor sociálních věcí MMZ na tel.: 778 400 190. V pracovní dny v době od 8:00 do 16:00 hodin.

V případě zájmu o potravinovou pomoc je potřeba vyplnit žádost, kterou zájemci zašlou naskenovanou nebo vyfotografovanou a opatřenou vlastnoručním podpisem na e-mail: obedy@zlin.eu. Zájemci naleznou formulář žádosti ZDE, nebo u vstupu do budovy OSSZ na adrese tř. T. Bati 3792, 760 01 Zlín, kde budou k dispozici formuláře v tištěné podobě. Formulář lze na místě vyplnit a vložit do připravené schránky. 

Ve spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného kříže pomáhá město i osamělým zlínským seniorům v nouzi ve věku nad 70 let. Těm na základě jejich požadavku distribuuje krizový potravinový a hygienický balíček do místa bydliště. Zájemci o potravinový a hygienický balíček mohou kontaktovat Odbor sociálních věcí MMZ v pracovní dny od 8.00 hodin do 16.00 hodin na tel. číslech: 778 400 186, 778 400 187.

Město postupně distribuuje dostupné ochranné pomůcky pracovníkům důležitým pro zajištění chodu města a služeb, jako jsou řidiči MHD, strážníci městské policie, pracovníci sociálních a zdravotních služeb, jednotky dobrovolných hasičů, prodavači a další.

 

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 4515


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)