Město vyhlašuje architektonicko-urbanistickou soutěž na proměnu prostoru pod sportovní halou

publikováno: 19.11.2020

Zlín - Přeměna strategického prostoru pod sportovní halou na Březnické ulici postupuje do další fáze. Po jarní „Výzvě v srdci Zlína“, v jejímž rámci mohli lidé, firmy či instituce podávat návrhy na využití plochy a projektové záměry, schválila nyní Rada města Zlína vyhlášení projektové urbanistické soutěže.

Předmětem soutěže bude zpracování urbanistického návrhu území, vymezeného ulicemi Březnická, Mostní, U Zimního stadionu a stávající sportovní halou. Město Zlín, jako zadavatel předpokládá vznik polyfunkčního stavebního komplexu, který bude přínosem pro centrum města a vhodně doplní své okolí funkčně i prostorově. Mezi uvažovanými záměry na daném území jsou muzeum veteránů, cvičná sportovní hala, bydlení, nebo komerční prostory, to vše s důrazem na kvalitu vytvořeného veřejného prostoru.

 „Prostor pod sportovní halou chceme využít co nejlépe. Naším cílem je vybudovat v rámci tohoto území funkční veřejný prostor, který přispěje ke zvýšení kvality života obyvatel celého města i čtvrti Letná. V dané lokalitě bychom chtěli navrhnout sportovní, kulturní, bytové i obchodní plochy, aby byl prostor atraktivní po celý den. V prostoru bude rovněž umístěn moderní parkovací dům. Vzhledem k důležitosti tohoto prostoru jsme šli cestou architektonické soutěže, abychom mohli vybrat skutečně to nejkvalitnější řešení. Jsem velmi zvědavý na výsledek soutěže,“ sdělil Pavel Brada, náměstek pro oblast majetku a rozvojových ploch.

„Jsem přesvědčený, že tato lokalita výrazně zvýší atraktivitu centra města a zároveň vhodně doplní i připravovanou rekonstrukci Velkého kina, které je v blízkém sousedství. Oproti původnímu předpokladu bude poskytnut dostatečný časový prostor pro soutěžící, aby tím nebylo ohroženo množství a kvalita doručených návrhů. Termín odevzdání soutěžních návrhů je stanoven na konec února 2021. Na konci března by měly být známy výsledky soutěže. O výsledku soutěže rozhodne na základě doporučení poroty Rada města Zlína,“ doplnil primátor Jiří Korec.

Z předcházejícího průzkumu mezi obyvateli města a firmami vzešly podněty k využití 2,5 ha plochy, která je ve stoprocentním vlastnictví města, jako například velký parkovací dům, malometrážní byty, aquapark, muzeum veteránů a další.

 

„V minulosti jsme plochu pod halou odkoupili a zajistili tak rozvojové území pro město Zlín. Nyní nastal čas, zamyslet se nad jejím využitím a citlivě, a v kontextu s okolím, zahájit architektonickou soutěž,“ popsal další postup Miroslav Adámek, náměstek pro oblast kultury a územní plánování.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1571


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)