Ilustrační foto

Město založilo novou organizaci: Technické služby Zlínsko

publikováno: 8.9.2014

Konkrétně se jedná o činnosti v oblasti odpadů, které pro město a navazující okolí  doposud zajišťuje jeho vlastní  organizace Technické služby Zlín, s.r.o.  K tomuto řešení město dospělo ve  spoluprací s  odbornou poradenskou firmou  po téměř roční přípravě  a nyní,   po schválení provozních modelů   obou organizací nastává období  jejich implementace .

Princip dalšího fungování je založen na vzájemné spolupráci obou uvedených společností s tím, že činnost Technických služeb Zlínsko bude zaměřena na svoz  a likvidaci odpadu pro stávající obchodní partnery tj. obce a firmy sídlící mimo katastrální území města Zlína.

Stávající Technické služby Zlín pak  budou zajišťovat svoz  a likvidaci odpadů pouze na území města Zlína a současně  celou řadou dalších  obslužných činností jakými jsou např. letní a zimní údržbakomunikací a jejich opravy, provoz veřejného osvětlení, parkoviště , tržistě apod. , které doposud  pro město Zlín zabezpečovaly. Jelikož se v tomto případě může město zadávat své organizaci zakázky bez soutěžení  a napřímo, lze na jedné straně očekávat, že řada administrativních činností se výrazně zjednoduší a  celý přípravný průběh se časově zrychlí.  Z těchto důvodů na straně druhé se očekává,  že objem   činnosti,  které stávající Technické služby Zlín pro město zajišťují  se může výrazně zvýšit.

„Naším cílem je z nových Technických služeb Zlínsko vybudovat stejně významnou společnost, jakou jsou stávající  Technické služby Zlín .  Snahou  je  směřovat jejich další rozvoj spíše do regionální úrovně,   kde v oblasti odpadů v souvislosti s požadavky nově připravované legislativy   můžeme nacházet celou řadu  možností  vzájemné spolupráce . Stávající  klientelu Technických služeb Zlín, kterou by měla od příštího roku obslužně zajišťovat  nová společnost  mohu ujistit,  že tato změna se jich téměř nedotkne.  Veškeré činností budou zachovány ve stejném rozsahu a kvalitě jako doposud,“ upřesnil náměstek primátora Aleš Dufek a dodal: „Navíc  pro zjednodušení  vzájemné spolupráce,  komunikace a řízení  je z hlediska  fungování obou provozních  modelů  nastaveno tak, že  statutární organy a  managment   je u obou společností stejný.“

Na obyvatele Zlína, stejně jako na stávající obchodní partnery tj.  obce a firmy mimo katastrální území města Zlína, nemá rozdělení Technických služeb žádný vliv. Se zdražováním služeb se v této souvislosti nepočítá. O zakázky budou Technické služby Zlínska soupeřit především s významnými nadnárodními společnostmi.

„Nicméně  zisky těchto společností končí jinde než tam, kde působí. A na to právě reagujeme. Nastává období lokalizace, kdy by si měly větší samosprávné celky pohlídat vlastnictví výroby či dodávek energií a být v této oblasti co nejvíce soběstačné,“ uvedl Aleš Dufek.

 

 

 

Čtenost článku: 10363


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)