trh.jpg

Město získalo stavební povolení na rekonstrukci tržiště Pod Kaštany

publikováno: 28.7.2020

Zlín - Dlouho očekávaná a připravovaná rekonstrukce zlínského tržiště Pod Kaštany vstoupila po letech jednání a připrav do závěrečné a nejzásadnější fáze. Zlínská radnice má vydané platné stavební povolení.

„Technická příprava rekonstrukce tržiště již probíhá, další část kroků bude pak zahájena na podzim. Se samotným uzavřením tržiště a následnou rekonstrukcí počítáme na jaro příštího roku. Po dobu rekonstrukce se tržiště přesune jen přes silnici na parkoviště u bývalého Rya,“ prozradil náměstek primátora pro správu majetku a rozvojové plochy Pavel Brada. 

Vhodnou lokalitu pro dočasné umístění konzultovala radnice i s obyvateli, kteří se mohli k tématu vyjádřit formou ankety. Zvažoval se i prostor před bývalým Priorem. Po rekonstrukci nahradí stávající stoly designové zastřešené pulty a sezonní stánky na zimu. Celé tržiště bude rozděleno na tzv. malý každodenní trh, který se bude odehrávat v prostorách dnešního tržiště a tzv. velký trh, kdy se prodej rozšíří do ulice Soudní. Zde by mohl prodej probíhat o vánočních či velikonočních svátcích, případně v sobotu.

„Současné tržiště již naprosto neodpovídá vzhledově ani funkčně moderním trendům. Jsem rád, že se nám konečně podařilo získat pravomocné stavební povolení. Chceme, aby občané Zlína pravidelně na trh chodili a mohli zde koupit skutečně kvalitní, farmářské potraviny. Naším cílem je, aby se zde prodávaly lokální produkty přímo od výrobců. V tomto směru chceme i upravit tržní řád a omezit či zamezit přeprodej zboží ze supermarketů. Po rekonstrukci dojde i k vizuálnímu propojení tržiště s přilehlým parkem. Chceme, aby lidé měli důvod trávit čas v centru, ať už na zrekonstruovaném tržišti nebo přilehlém zámku. Na tržišti by měla být i fontána s pitnou vodou a vodní prvek. Veřejnosti již brzy představíme finální vizualizaci tržiště,“ doplnil Pavel Brada.

Na novém tržišti budou mít stánkaři k dispozici mimo jiné elektrické zásuvky, což umožní prodávat i zboží, které by se bez chladicích boxů kazilo. Nové budou také vodovodní přípojky do stánků. V areálu nového tržiště budou i toalety, které na tržišti doposud chyběly. V souladu s dnešními trendy nebude dešťová voda končit v kanalizaci, ale bude se vsakovat do zeleně. Návrh počítá s více než stovkou prodejních míst na více než 900 metrech čtverečních prodejní plochy. Práce mají probíhat v příštím kalendářním roce.

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1914

Další fotografie

trh1.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '20»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->