zlin-068--2-.jpg

Město Zlín nastavuje parametry fungování obchodních korporací, příspěvkových organizací a obecně prospěšné společnosti

publikováno: 10.12.2019

Zlín - Statutární město Zlín je jediným společníkem 8 obchodních korporací, společníkem u 3 obchodních korporací, zřizovatelem 40 příspěvkových organizací a spoluzakladatelem obecně prospěšné společnosti. Nyní chtějí zástupci města vypracování střednědobého plánu hospodaření a rozvoje obchodních korporací. Cílem je, aby společnosti co možná nejvíce optimalizovaly své hospodaření.

S ohledem na strategický význam subjektů s majetkovou účastí města je vhodné, aby statutární město Zlín jako společník, zřizovatel či zakladatel projevil vůči těmto subjektům svoji vůli o jejich dalším směřování, rozvoji a cílech, a to včetně vypracování střednědobého plánu hospodaření a plánu rozvoje. Střednědobým plánem hospodaření se rozumí plán běžných oprav, obnovy majetku. Plánem rozvoje pak výdaje a investice, které mají strategický význam, a o jejich realizaci rozhoduje SMZ. Zadání pro vypracování střednědobého plánu rozvoje tak dostali společnosti 100% vlastněné statutárním městem Zlínem, vybrané příspěvkové organizace zřízené městem, Dopravní společnost Zlín-Otrokovice a Filharmonie Bohuslava Martinů.

„Chceme, aby společnosti s majetkovou účastí města fungovaly maximálně efektivně. Ředitelům jednotlivých společností jsme zaslali zadání, ve kterém jsou specifikovány vize a cíle dané společnosti. Na ředitelích nyní je, aby hledali možnosti, jak tyto cíle naplnit,“ řekl primátor města Jiří Korec.

V případě, že vedení společnosti či organizace zjistí, že stanovený plán není ekonomicky reálné dodržet, bude nutné předložit kromě žádosti o finanční podporu města i alternativní řešení vzniklé situace pomocí vlastních zdrojů,“ navázal náměstek primátora Bedřich Landsfeld.

Součástí zadání pro vedení uvedených společností je kromě schválení základních parametrů cílů a vizí také uložení jejich dalšího rozpracování nebo projednání v příslušných orgánech jednotlivých subjektů. Základní parametry, vize a cíle jsou formulovány tak, aby byly pro jednotlivé subjekty zadáním pro jejich rozpracování do podoby střednědobého plánu hospodaření a rozvoje, který bude možno po konzultacích se SMZ dále rozpracovávat a rozvíjet.

„Hlavním účelem střednědobého výhledu u většiny městských společností není ekonomický zisk, ale především poskytování kvalitních služeb občanům města Zlína,“ dodal Miroslav Chalánek.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1190


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)