Město Zlín plánuje postupnou rekonstrukci na zlínském zámku

publikováno: 21.1.2020

Zlín - Budovu zámku čekají změny, čeká jej postupná rekonstrukce a v budoucnu by se měl stát multifunkčním zařízením, kde by své místo nalezlo několik institucí.

Město Zlín plánuje postupnou rekonstrukci zámku, jejímž cílem je, aby se zámek stal multifunkčním zařízením, kde by své místo nalezlo hned několik institucí. Do úvahy přichází umístění infocentra, Živého Zlína, Kanceláře architekta města, odehrávat by se zde mohly i kulturní akce. Důležitou roli při výběru umístěných institucí bude hrát smysluplnost a využitelnost. Rekonstrukce by se pak měla rozdělit do realizačních fází.

„Naším cílem je přilákání dalších návštěvníků do prostoru zámku. Postupnou rekonstrukcí chceme zámek posunout do podoby, kterou žádají občané i odborná veřejnost,“ řekl primátor Jiří Korec.

Na konci února se upraví nájemní smlouva s organizací Zlínský zámek o.p.s., která se dosud starala o provoz zámku, město tak převezme větší část pronajímaných prostor zpět do správy. Radnice se společností Zlínský zámek o.p.s. jednala, proběhlo jednání i se samotnými nájemci. „V rámci jednání jsme se dohodli na postupu. Vymezili jsme si prostory, které bude o.p.s. využívat a jaká část bude přímo využívána a spravována městem,“ doplnil náměstek Pavel Brada.

Rada města Zlína již dříve schválila výměnu oken, která je plánována na druhou polovinu letošního roku. Náklady na výměnu oken jsou odhadovány na 30 milionů korun, ta by měla odstartovat přidělením dotace. „Důležitým faktorem spuštění rekonstrukce oken bude přidělení dotace, která by mohla být ve výši až 50 % celkových nákladů. Pokud dotaci nezískáme, budeme muset výměnu oken zvážit. Pevně však věříme, že dotaci získáme,“ vysvětlil Jiří Korec.

Město plánuje jít cestou postupné rekonstrukce. Již dříve byly vyhotoveny tři architektonické dokumenty, které jsou podle odborníků v téměř 90 procentech shodné. Vedení města jedná s architektem Pavlem Míčkem, který vypracoval jednu ze studií revitalizace zámku. „Pavel Míček je autor studie kompletní přestavby zámku, má výborné znalosti a informace ohledně budovy zámku. Je pro nás tedy první volbou pro realizaci postupné rekonstrukce. V případě, že se nedohodneme, budeme oslovovat jiné architekty. V rámci rekonstrukce chceme vyměnit například topení, elektrické rozvody, opravy stěn, fasád i statické zajištění stropů,“ komentuje Pavel Brada.

Náklady na postupnou rekonstrukci by se mohly vyšplhat až na částku 90 milionů korun. Rekonstrukce by zajistila nutné opravy pro fungování objektu zámku. Nejednalo by se však o generální rekonstrukci, ta by byla dražší a časově náročnější.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1244


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)