Foto archiv: KNTB Zlín

Město Zlín přispívá dárcům krve

publikováno: 7.8.2019

Zlín – Příspěvek na pořízení síťové jízdenky MHD ve Zlíně a vstupenky do ZOO Zlín Lešná. Na takové benefity má nárok každý zlínský dárce krve, který je držitelem zlaté plakety prof. MUDr. Jana Janského, tedy má na svém „kontě“ 40 bezpříspěvkových odběrů krve. Město Zlín tak chce těmto dárcům  za ušlechtilý skutek a obětavost poděkovat a vyjádřit obdiv. Dárci vzácné tekutiny mohou příspěvek čerpat každým rokem, a to až do konce svého života.

Jako doktor, který několikrát stál na operačním sále a čekal na každou kapku dárcovské krve vím velmi dobře, co dárcovství krve znamená. Zachraňuje životy! Dárcovství je šlechetný čin, a proto si všichni, kteří dobrovolně podarují svou vzácnou část sama sebe  zaslouží nejen drobnou odměnu od svého města, ale i naši velkou úctu,“ vzkázal náměstek primátora města Zlína Miroslav Adámek.

Dobrovolní dárci krve jsou statutárním městem Zlínem odměňováni od roku 2003. V prvním roce jich bylo 167. V letošním roce je nabídka odměn připravena pro 544 zlínských dárců.

„Za celou dobu tohoto oceňování bylo dárcům krve statutárním městem Zlínem schváleno cca 3,6 milionů korun. Oslovení dárci, kteří měli na tuto odměnu nárok využili této nabídky ve výši  2,7 milionů korun,“ upřesnila referentka Jaroslava Richtrová z Oddělení prevence kriminality a sportovišť, která se o agendu dárců krve, kteří mají bydliště ve Zlíně stará.

Kromě výše uvedených benefitů město finančně podporuje i projekt Oblastního spolku Českého červeného kříže ve Zlíně – Intenzivní kampaň získávání a oceňování bezpříspěvkových dárců.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 2430


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '21»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)