foto: Jana Vybíralová

Město Zlín se snaží pomoci podnikatelům a snižuje nájemné v městských prostorech

publikováno: 18.2.2021

Zlín – Rada města Zlína rozhodla o snížení nájemného nájemcům městských nebytových prostor.  Úleva v platbách za nájemné se týká období měsíců října, listopadu a prosince loňského roku.

„Jsme si vědomi závažných dopadů pandemie na naše podnikatele, a proto se snažíme dočasným snížením nájemného tyto ekonomické škody vzniklé epidemií koronaviru alespoň částečně zmírnit. Nájemcům městských prostor proto na základě jejich žádosti snížíme na stanovenou dobu nájem. Podmínkou snížení nájmu je, aby nájemce k datu podání žádosti měl uhrazeny všechny závazky vůči statutárnímu městu Zlín za období roku 2020,“ uvedl Jiří Korec, primátor města Zlína.

Snížení nájemného bude jednotlivým žadatelům poskytnuto na základě žádosti podané nejpozději do 12. března 2021. Celková výše snížení, tedy za uvedené tři měsíce, však musí převýšit alespoň 2 000 Kč. Nižší slevy poskytnuty nebudou.

Nájemné bude sníženo:

- restauracím, které mají omezen provoz na tzv. výdejní okénko, o 30 %,

- cestovním kancelářím o 30 %,

- spolkům, které nemohou vykonávat svoji činnost a nejsou příjemci dotací z rozpočtu statutárního města Zlína, o 100 %,

- nájemcům, jejichž provozovny byly v důsledku vládních opatření uzavřeny, o 50 %.

Nájemné bude snižováno stejným způsobem jako v létě loňského roku. Žádost nemá předepsaný formulář, stačí běžný dopis, může být zaslán do datové schránky města, nebo na e-mail najem@zlin.eu.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 3046


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)