zlin.jpg

Město Zlín shromažďuje významné projekty zlínské aglomerace pro léta 2021 - 2027

publikováno: 19.11.2020

Zlín - Nové programové období pro čerpání evropských peněz je stanoveno na roky 2021 až 2027. Město Zlín bude v tomto programovém období nově zařazeno do dotačního nástroje nazvaného „Integrované teritoriální investice Zlínské aglomerace“ (ITI) místo méně dotovaného „Integrovaného plánu rozvoje území Zlín“ (IPRÚ), ve kterém bylo zařazeno v současném končící programovém období. Aby nebylo plánování rozvoje zlínské aglomerace nahodilé, tvoří se společné plány a seznam připravovaných projektů.

„Jsem rád, město Zlín je v rámci nově vytvořené zlínské aglomerace součástí ITI, čímž jsme se dostali na úroveň jiných krajských měst. Abychom mohli s řídícími orgány operačních programů EU vyjednat co nejlepší podmínky pro financování projektů v naší aglomeraci, potřebujeme znát aktuálně připravované strategické projekty z tohoto vymezeného území. Obce ve zlínské aglomeraci jsme již oslovili a nyní oslovujeme i další subjekty,“ přiblížil primátor Jiří Korec.

Subjekty, které se chtějí zapojit, mohou zasílat seznam připravovaných projektů, a to projektů, které jsou pro aglomeraci zásadní, mají strategickou povahu a mohou být zrealizovány do roku 2027.

„Z nově došlých a z již dříve sesbíraných projektů následně vytvoříme pracovní seznam strategických projektů, který bude sloužit jako podklad pro jednání o financování projektů v rámci ITI. S došlými projektovými záměry budou dále pracovat členové pracovních skupin pro tvorbu nového strategického dokumentu ITI 2021-2027,“ vysvětlil Petr Stiglitz, projektový manažer Oddělení koordinace projektů.

Seznam projektů lze stále zasílat a to do středy 25. 11. 2020 na e-mailovou adresu iti@zlin.eu. Formulář pro zaslání připravovaných projektů lze stáhnout ZDE

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1505


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)