MP Zlín

Městská policie Zlín zkontrolovala dětská hřiště. Použité jehly a injekční stříkačky nenašla

publikováno: 11.5.2021

Zlín – V  rámci plošné „Akce Jehla vyrazili strážníci Městské policie Zlín na kontroly dětských hřišť. Vybaveni ochrannými prostředky, boxy na infekční materiál, kleštěmi či dlouhými pinzetami prohlíželi nejenom dětská hřiště a pískoviště, ale také parky a další odpočinková místa, určená primárně pro naše nejmenší. Hlídky souběžně provedly i kontrolu veřejného pořádku a pozornost zaměřily na vybavení hřišť a jejich případné poškození.

Strážníci tak provedli zevrubnou kontrolu 98 dětských hřišť v centru města i příměstských částech, při nichž žádnou použitou jehlu ani stříkačku nenalezli. Zlín se tak opět zařadil mezi města, kde je riziko poranění o tyto potenciálně infekční předměty poměrně nízké. Přesto je na místě, aby ze strany veřejnosti nebylo toto nebezpečí zcela bagatelizováno a zejména rodiče malých dětí by měli mít vždy přehled kde, jak a s čím si jejich potomci hrají.

„Městská policie Zlín se také dlouhodobě věnuje osvětě, jak správně postupovat při nálezu použitých stříkaček a jehel. Již děti v mateřské škole se v rámci preventivního programu „Bezpečí pro naše nejmenší“ seznamují se základními pravidly, jak se při takové situaci chovat. Jedna ze zásad, kterou dětem vštěpujeme, je, že nesmí na nalezené injekční stříkačky v žádném případě sahat a hrát si s nimi. Větší školáci už vědí, že je potřeba zavolat na tísňovou linku MP Zlín – 156“, uvedl k tomuto programu prevence kriminality ředitel MP Zlín, Milan Kladníček.

Přestože takto zaměřené kontroly probíhají pravidelně, setkávají se strážníci s nálezy nebezpečného infekčního materiálu na veřejném prostranství prakticky každý týden.

„Širokou veřejnost, zejména pak rodiče dětí, ale můžeme uklidnit, že v loňském roce jsme žádný takový výskyt nezaznamenali na dětském hřišti,“ doplnila manažerka prevence kriminality MP Zlín, Kamila Nováková.

Při kontrolách nebo na základě oznámení od občanů strážníci posbírali za rok 2021 jehly a injekční stříkačky celkem v 87 případech. Městská policie Zlín proto i nadále nabádá rodiče dětí, kteří se svými ratolestmi navštíví dětská hřiště, aby brali v potaz toto potencionální nebezpečí a v případě nálezu infekčního materiálu se ihned obrátili na tísňovou linku MP Zlín – 156.

 

 

Zdroj: MP Zlín

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1048


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)