Foto: Josef Řezníček

Městské nemovitosti a jejich využití. Občané mohou vyjádřit svůj názor

publikováno: 30.7.2020

Zlín – Obyvatelé města Zlína se mohou zúčastnit anonymního dotazníkového šetření zaměřeného na využívání obecních nemovitostí. Svůj názor na hospodaření s obecním majetkem mohou vyjádřit do dotazníku na stránce https://1url.cz/czkyL do 15. 8. 2020.

Dotazník je součástí projektu Optimalizace využívání nemovitostí v majetku obcí Západočeské univerzity v Plzni, do kterého se statutární město Zlín zapojilo. Výsledkem řešení projektu bude metodika, jež na základě zjištěných preferencí obyvatel umožní zhodnotit souvislosti, a následně poskytne vedení města podklady pro rozhodování o efektivním využití obecního nemovitého majetku.

Město spravuje velký počet budov, které využívají městské organizace (například školy), neziskové organizace ze sociální či kulturní oblasti, nebo jsou pronajímány pro podnikatelské aktivity. Projekt, jehož nedílnou součástí je právě dotazník, by měl ve výsledku ukázat další možnosti efektivního způsobu využití městského nemovitého majetku, a to včetně optimalizace zejména budoucích nákladů a přínosů provozování městských nemovitostí,“ vysvětlil náměstek primátora města Zlína Pavel Brada.

Projekt Optimalizace využívání nemovitostí v majetku obcí se zaměřuje především na budovy, jejichž další využití obce právě řeší. V případě našeho města jde třeba o budovu soudu, která je již několik let opuštěná a její využívání brzdí vlastnické vztahy přiléhajících pozemků. Město Zlín v této věci vede intenzivní vyjednávání a současně zvažuje konkrétní možnosti její náplně.

Cílem projektu Západočeské univerzity v Plzni je přispět k rozvoji obcí a regionů, zejména ke zlepšení kvality prostředí pro život (vytvoření potenciálu pro rozvoj podnikání, volnočasové, komunitní i individuální vyžití), zvýšení ekonomické efektivity hospodaření obcí (v rámci využívání nemovitostí a investic do jejich obnovy) a zlepšení vzhledu, technického stavu a zvýšení hodnoty nemovitostí v majetku obce.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 984


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->