MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ 2015

19. 10. 2015 - 08. 11. 2015
Velké kino, Alternativa - kulturní institut Zlín
Statutární město Zlín, Golden Apple Cinema a.s., UTB - Fakulta multimediálních komunikací, Alternativa - kulturní institut Zlín
577 630 220, is@zlin.eu
www.outdoorfilms.cz

Mezinárodní festival outdoorových filmů je největší soutěžní filmovou putovní přehlídkou na světě. K vidění budou filmy z 15 zemí světa zaměřené na extrémní sporty a cestopisy. Součástí programu jsou besedy se zajímavými cestovateli. S Vlastou Benešovou se podíváte do safari v keňské Maasai Maře, Niko Burget bude mít besedu s názvem Grónsko – země nejen ledová a Kamila Gamalová vás provede divokým Kyrgyzstánem.

Předprodej vstupenek na projekce ve Velkém kině, nám. Práce 2511, tel.: 571 817 264, velke.kino@gacinema.cz, nebo v multikině Golden Apple Cinema, nám. Míru 174, tel.: 571 817 255-6, info@gacinema.cz.

Golden Apple Cinema, Velké kino

Vstupné: 50 Kč / jedna projekce, při zakoupení 5 ks vstupenek na různé projekce filmů pro jednoho diváka / 30 Kč - jedna projekce; mimo stanovený hrací profil uzavřené představení pro školy - 30 Kč / student, pedagogický doprovod vstup zdarma. Vstupenky k zakoupení v den programu před představením.

PROGRAM

Výstava Robin Ševčík - Volání hor, 19.10.2015, 17:00 hod.

Průřez fotografickou tvorbou milovníka hor, který ani tak nepředstavuje dokonalé oko fotografa, jako zachycuje zážitky obyčejného kluka z míst, za kterými se někdy skrývá dřina a nepohodlí a jindy jsou vyfoceny jen pár kroků od auta či lyžařského vleku. Výstava potrvá do 9. 11. 2015.

Slavnostní zahájení festivalu ve Zlíně, 05.11.2015, 19:30 hod.

Hosté: Niko Burget (CZ, cestovatel, cyklista), Kamila Gamalová (CZ, cestovatel, dobrodruh), Vlasta Benešová (CZ, cestovatel, dobrodruh). Doprovodný program: ohnivé flamenko tanečního studia Gemin

Program projekcí ve Velkém kině je zveřejněn na oficiálních stránkách festivalu http://www.outdoorfilms.cz/program/?mesto=24.

Besedy - Alternativa - kulturní institut Zlín, Osvoboditelů 3778, tel.: 577 018 162, 604 220 473, alternativa@zlin.eu, vstupné 50 Kč / jedna beseda

06.11.2015, 16:00 hod., Vlasta Benešová - Safari v keňském Maasai Maře
Povídání o soukromém safari v keňském národním parku. Budeme sledovat nejen zástupce známé BIG FIVE (lev, levhart, buvol, nosorožec, slon), ale i drobné šelmy. Seznámíme se s domorodými Masaji, navštívíme hroší a krokodýlí zátoku Livingstone a vyzkoušíme si, jaké to je, když vás v Africe okradou o všechny osobní věci, peníze a doklady.

07.11.2015, 16:00 hod., Niko Burget - Grónsko - země nejen ledová
Sólo přechod The Arctic Circle Trail - 170 km dlouhé trasy za severním polárním kruhem mezi Kangerlussuaqem a Sisimiutem, v jedné z mála nezaledněných oblastí Grónska. Během besedy si představíme zdejší nedotčenou krajinu se stády divokých sobů a pižmoňů, polárními liškami, nesčetnými zálivy a jezery, ale také bažinami a miliony komárů. Mimo několik malých horských chatek je každý odkázán sám na sebe. Turistické zázemí v divočině není. Zavítáme i do oblasti městečka Ilulissat k zálivu Kangia vyplněného obřími ledovými krami a nevynecháme noční pozorování polární záře. Závěrem podnikneme i krátký výlet na kole přímo na kontinentální ledovec.

08.11.2015, 16:00 hod., Kamila Gamalová - Kyrgyzstán - země nomádů a divokých hor
Začalo to vyhlášením karantény kvůli moru zvaném černá smrt a skončilo to neplánovaným noclehem v kyrgyzském veřejném domě. Beseda je průřezem téměř měsíčního putování po Kyrgyzstánu, neobjeveném cestovatelském ráji. Projdeme pohoří Tian Shan a Pamír, budeme bojovat s nástrahami počasí i horské nemoci, ale zažijeme i atmosféru největšího bazaru ve Střední Asii, společně s místními nomády budeme na koních objevovat krásy jezera Song-kul a podíváme se pod druhou nejvyšší horu Kyrgyzstánu a Tádžikistánu s názvem Pik Lenina (7 134 m.n.m.).

 

Dokumenty ke stažení

.jpg Volání hor - fotografická výstava 1477,54 kB
.jpg Keňa - Vlasta Benešová 371,4 kB
.jpg Grónsko - Niko Burget 6357,93 kB
.jpg Kyrgyzstán - Kamila Gamalová 1482,13 kB

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '15»
PÚSČPSN
   
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)