Městská RZ. Foto: archiv Barum Czech Rally

MHD objede rychlostní zkoušku Barum rally přes Prštné

publikováno: 6.8.2019

Zlín – Městská rychlostní zkouška motoristické soutěže Barum Czech Rally uzavře v pátek 16. srpna Gahurovu ulici. Uzavírka se zásadně dotkne městské hromadné dopravy, jejíž trasy povedou jinudy. V době od 16 do 24 hodin bude ulice uzavřena pro veškerý provoz  včetně MHD od zastávky U Zámku po křižovatku s ulicí K Pasekám. Motoristům i MHD bude sloužit objízdná trasa po třídě Tomáše Bati do Prštného, kolem hypermarketu Albert, podél Dřevnice ulicí Nábřeží a na křižovatku Gahurova – K Pasekám. Obsluhovány nebudou zastávky U Zámku a Čepkov.

Městské dopravy se uzavírka Gahurovy ulice dotkne následovně:
Dvacetiminutové jízdenky budou platit i pro přestup na náhradní dopravu

Revizoři budou uznávat v době tohoto dopravního opatření pro přestup na náhradní dopravu i nepřestupné jízdenky pro jednotlivou jízdu a budou zohledňovat odpovídající prodloužení jízdní doby, aby cestující v důsledku objížďky a náhradní dopravy nebyli poškozeni a nemuseli si kupovat dražší jízdenky.

Poslední „normální“ spoje

Poslední spoj na lince 6, který pojede po své pravidelné trase na Jižní Svahy, točnu Kocanda, odjede od železniční stanice v Otrokovicích v 15.16 hodin. Zpátky z točny Kocanda pojede poslední šestka do Otrokovic v 15.47 hodin, poslední osmička v 15.49, z točny Středová pojede poslední „normální“ devítka v 15.40, poslední desítka ve 14.46 a poslední čtrnáctka v 15.46.. Poslední spoj autobusové linky 38 jede ze zastávky Podvesná XVI v 15.46 a ze zastávky J. A. Bati směrem k nemocnici v 15.58 hodin.

Kde přestoupit

Při cestování z Jižních Svahů do Otrokovic bude záležet na cestujících, kterou zastávku zvolí k přestupu. První možností na trase bude zastávka Zahradnická, kam cestující z Jižních Svahů přivezou linky 7X nebo 14X. Zde mohou lidé projít bezpečně podchodem na opačnou stranu ulice a pokračovat do Otrokovic trolejbusy linky 2 nebo 6. Podobně tomu bude i v opačném směru jízdy z Otrokovic na Jižní Svahy.

Mapy odkloněných a náhradních tras včetně jízdních řádů budou k dispozici na internetových stránkách www.dszo.cz, tištěné jízdní řády náhradní dopravy budou vyvěšeny na zastávkách.
Po skončení městské rychlostní zkoušky rally posílí DSZO v nezbytném rozsahu přepravní kapacitu na linkách ze Zlína do Otrokovic a také na sídliště Jižní Svahy, aby se všichni diváci mohli dostat i v pozdních večerních hodinách městskou dopravou do svých domovů.

Autobusy nepojedou na točny Kudlov a Jaroslavice

Další změnou v souvislosti s pořádáním Barum rally bude v neděli 18. srpna na lince 31 v době od 7.15 do 17.45 hodin skutečnost, že autobusy pojedou jen na zastávku Jaroslavice-náves. Zastávky Jaroslavice-hasičská zbrojnice a Jaroslavice-točna nebudou obsluhovány. Ve stejný den od 5.00 do 16.45 hodin budou autobusy na lince 31 vynechávat rovněž zastávky Maják-točna a Ke Křibům.
Na autobusové lince 32 v neděli 18. srpna od 7.15 do 17.15 hodin budou spoje MHD vedeny jen na točnu U Pomníku padlých. Zastávka Kudlov-točna nebude obsluhována.

Kyvadlová doprava sveze v neděli zájemce bezplatně do lokality U Majáku a do Želechovic

Na náklady pořadatelů Barum rally zajistí DSZO v neděli 18. srpna kyvadlovou autobusovou dopravu z Náměstí práce na zastávku U Majáku a ze zastávky Sportovní hala do Želechovic nad Dřevnicí, přičemž tento autobus bude zastavovat na všech zastávkách linky 12. Cestující se těmito spoji dostanou bezplatně do blízkosti rychlostních zkoušek rally.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1955


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->