MINIFESTIVAL FILMŮ O ŽIVOTĚ

26. 09. 2014 - 28. 09. 2014
prostranství před kostelem Zlín-Jižní Svahy
CREDO CZ.
606 715 994, info@duchovniobnova.cz
www.duchovniobnova.cz

Ve dnech 26.–28. září se na největším zlínském sídlišti uskuteční Minifestival filmů. Projekce proběhnou na prostranství před kostelem na Jižních Svazích. V programu se divákům představí hned tři snímky: španělský dokument Poslední vrchol, americké drama o manželství V jednom ohni a film Všetky moje deti. Minifestival pořádá nadační fond CREDO CZ, na všechny tři projekce je volný vstup. Akce se koná pod záštitou náměstka primátora města Zlína Mgr. Miroslava Kašného.

Všechny tři filmy vypráví především o životě a mezilidských vztazích.

pátek 26.9., 19:30 hod., POSLEDNÍ VRCHOL
Dokument vypráví o horolezectví, životě a hledání jeho smyslu. Popisuje výjimečného kněze Pabla a především jeho velkou vášeň k horám. Při náročných výpravách zdolal mnoho vrcholů v Andách, Himalájích a Alpách. Zemřel ve svých 42 letech při sestupu z hory Moncayo. Film je plný naděje a radosti, smíchu i slz všech, kteří Pabla znali a milovali. Byl oceněn jako Dokument s největším společenským dopadem na mezinárodním festivalu CineSocial v Castilla-La Mancha.

sobota 27.9., 19:30 hod., V JEDNOM OHNI
Příběh plný emocí vypráví o životě kapitána Caleba (KirkCameron). Jako požárník každý den riskuje svůj život pro záchranu druhých lidí. Jeho vlastní manželství se však rozpadá. Když už stojí naprahu rozvodu se svou ženou Catherinou (ErinBethea), požádá ho jeho otec, aby dal jejich vztahu ještě poslední šanci a vyzkoušel čtyřicetidenní experiment na záchranu manželství. Caleb se rozhodne tuto zkoušku podstoupit. Na začátku experimentu prožívá velmi těžké chvíle. Postupně se však více přibližuje k srdci své ženy, učí se ji více poznávat a chápat. Díky své vytrvalosti a odhodlanosti se mu podaří zachránit a znovu obnovit jejich manželství. Film se stal velkou inspirací a nadějí tisícům mužů a žen po celém světě. Každý pár, který si rezervuje místo na projekci dopředu, obdrží malý dárek. Rezervace na info@duchovniobnova.cz.

neděle 28.9., 18:00 hod., VŠETKY MOJE DETI
Šokujícím způsobem odhaluje problémy, se kterými se potýká romská komunita na Slovensku. Ústřední postavou je charismatický farář Marián Kuffa. Přichází do prostředí bídy a beznaděje a snaží se pomoci těm nejchudším. Pohled na drsnou realitu zapomenutých romských osad, vzdálených od nás jen tři a půl hodiny cesty autem, zveřejňuje příběhy dětí i dospělých, kteří bydlí v chatrčích plných krys. Pobíhají a hrají si na skládkách s odpadky, pro vodu musí chodit k řece. Kuffa se je snaží spíše než kázáním strhnout vlastním příkladem a lidskostí. Na misi se vydává ve špinavých montérkách, s krumpáčem a lopatou. Učí je pracovat a svépomocně stavět důstojnější bydlení. Chce, aby objevili své schopnosti, naučili se nezávidět si a pomáhat jeden druhému. Podaří se mu to?

Minifestival filmů pořádá nadační fond CREDO CZ ve spolupráci se zlínskou farností Panny Marie Pomocnice křesťanů. V případě nepříznivého počasí se program přesune do vnitřních prostor kostela. Vstupné je dobrovolné.Dokumenty ke stažení

.jpg mini festival-plakat 370,54 kB

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '14»
PÚSČPSN
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)