Vizualizace parku

Místo pro relax s jezírkem. Na Jižních Svazích

publikováno: 4.6.2018

Zlín – Jezírko se zpevněnou kamennou plochou určenou k relaxaci, přes které povede lávka, zátěžový trávník, stromy – na části území v Centrálním parku na Jižních Svazích vznikne nové odpočinkové místo. Aktuálně je hotova studie, samotná výstavba by se mohla uskutečnit v roce 2020.

„Půjde o místo pro odpočinek či relaxaci. Že ho lidé v této lokalitě chtějí bylo patrné i v anketě, kterou jsme před časem uspořádali k budoucímu využití sousední plochy po „torzu,“ připomněl náměstek primátora Bedřich Landsfeld hlasování prostřednictvím Magazínu Zlín a webu www.zlin.eu, ve kterém se pro odpočinkovou zónu s vodním prvkem vyslovilo nejvíce lidí.

Zmíněná plocha v Centrálním parku bude mít rozlohu cca hektar. Dominantou bude jezírko s rozlohou 1000 metrů čtverečních, do kterého budou vysazeny malé ryby a žáby, na břehy vodní rostliny. Nádrž nebude určená ke koupání. „Půjde o krajinný prvek, takzvaný vodní biotop, který navíc bude za horka osvěžovat okolí. Posedět bude možné na zpevněné ploše, která u jezírka také vznikne,“ konstatovala Zuzana Hegmonová, zahradní architektka z Odboru městské zeleně magistrátu.

Nádrž bude napájena z podzemního vrtu, počítá se i s využitím dešťové vody svedené z nedalekých bytových domů. „V dnešní době se potvrzuje, že klima během dalších desítek let bude stále teplejší a s minimem srážek, proto je hospodárnost s využitím dešťové vody na místě,“ upozornil náměstek primátora Bedřich Landsfeld. Dodal, že kvalitu vody budou udržovat čerpadla.

Náklady na tvorbu se zatím pouze odhadují. Pohybovat by se mohly ve výši cca 20 milionů korun.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 2242

Další fotografie

Vizualizace parku

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '19»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky