Mojmír Jurák - odpovědi na dotazy

Odpovědi na dotazy

Dotaz č. 1

Datum: út 24. 9. 2013, 9:17 hod.
EMAIL: jaromirmb@seznam.cz

DOTAZ:

Dobrý den, chtěl bych vědět:

1) Zda je ze strany města nezájem o koupi koupaliště Riviera v Malenovicích a jeho zprovoznění z důvodů finančních? Pokud ne,jakých ?

2) Musí zůstat tento prostor v duchu sportoviště, rekreace nebo lze využít k jinému účelu např. stavba RD, parkoviště, místo pro kolotoče, sběrný dvůr apod. ?

3) Je pro toto nutná změna územního plánu?

Za odpovědi děkuji.

J.Bařina

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, pane Bařino, děkuji Vám za dotaz.
Máte pravdu, do případných úvah o koupi Riviéry v Malenovicích se město v současné době nepouští především z finančních důvodů. V roce 2011 jsme otevřeli nové koupaliště Panorama na Jižních Svazích, šlo o investici za téměř 100 milionů korun. Další miliony korun jsme v posledních letech investovali i do modernizace dalších plaveckých areálů. Jistě jste zaregistroval například spuštění a následné rozšíření čipového elektronického vstupního systému, tzv. hodinek, vylepšoval se padesátimetrový bazén i dětský bazén na Hradské. Tam proběhne ve třech etapách i celková rekonstrukce pětadvacetimetrového bazénu – třeba jen v tomto případě jde o investici za téměř 21 milionů korun. Letos jsme také navýšili dotaci společnosti STEZA, která městské bazény koupaliště provozuje, z 18 na 21 milionů korun. Tím jsme dosáhli toho, že se nezdražovalo pro veřejnost vstupné, zvyšující se náklady na sebe vzalo město. Jak vidíte, do koupání stále investujeme, Riviéra proto nyní není na pořadu dne.
Tím ale nechci říci, že by si lidé v Malenovicích koupaliště nezasloužili; zvlášť když jsem tam sám léta žil. "Oživit" Riviéru však není momentálně v našich silách.
K Vašemu druhému a třetímu dotazu: Riviéra je v územním plánu vyznačena jako stávající plocha sportu. K jinému využití by byla třeba změna územního plánu.

Mojmír Jurák

Dotaz č. 2

Datum: 24. 9. 2013, 13:58 hod.
EMAIL: bubenikivo@seznam.cz

DOTAZ:

Kdy vypoví radnice nevýhodnou smlouvu s Veolií?

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, děkuji za dotaz na situaci, která zajímá mnoho občanů Zlína a kolem které je bohužel mnoho mýtů a nejasností. Ačkoli to není moje kompetence, pokusím se odpovědět.

Nejprve ty mýty: radnice nemůže vypovědět smlouvu s Veolií, protože žádnou takovou nemá. Provozovatelská smlouva je uzavřená mezi společností VaK Zlín, a.s., a Moravskou vodárenskou, a.s. ("Veolií"). Výhodnost nebo nevýhodnost smlouvy je otázkou, která také není tak jednoznačná. Pro vedení města (a věřím, že i pro běžné občany) je důležitá cena vody – ta díky intervenci města Zlína jako největšího akcionáře VaKu přestala růst a Zlín se pomalu posouvá do nižších pater žebříčku cen vody v jednotlivých městech ČR. Voda se ve Zlíně už výrazně zdražovat nebude, a to je, myslím, nejdůležitější.

Situaci kolem smlouvy navíc komplikuje fakt, že probíhá několik soudních sporů, které se však netýkají její výhodnosti nebo nevýhodnosti a ve kterých ještě nebylo pravomocně rozhodnuto.

Město Zlín hodlá vyčkat do konce těchto řízení. Tento postoj je odborníky zvenčí hodnocen jako racionální a správný (viz Magazín Zlín 8/2013).

Poslední neznámou je také samotné vypovězení smlouvy, ať už by k němu přikročil kdokoli. Není totiž vůbec jasné, jak by návrat do stavu před deseti lety vypadal, jakými kroky by Moravská vodárenská reagovala a co by to znamenalo pro zajištění vodárenských služeb nejen pro Zlín, ale i pro celý region.

Mojmír Jurák


Dotaz č. 3

Datum: 25. 9. 2013, 13:43 hod.
EMAIL: izak@centrum.cz

DOTAZ:

Vážený pane Juráku,
do křesla radního jste usedl na začátku letošního roku, jaké jste od té doby řešil konkrétní úkoly?
I. Zapletal

ODPOVĚĎ:

I Vám přeji dobrý den a děkuji za dotaz. Jako neuvolněný radní nemám nějakou "svou" kompetenci nebo agendu, na které bych pracoval sám, ale vždy spolupracuji s některým ze svých uvolněných kolegů. Jsem například členem pracovní skupiny kolegy Kadeřábka, která projednává připravované změny územního plánu.

Konkrétní příklad: tento týden zrovna řešíme plošné regulativy k některým typům komerčních ploch na území města.
V oblasti ekonomiky bych mohl zmínit stanovení parametrů pro dozajištění úrokové sazby u investičního úvěru města, které schválilo zastupitelstvo na svém posledním jednání 12. 9. Jedná se o poměrně speciální "bankéřskou" záležitost, ve které musejí mít hlavní slovo odborníci z praxe a kterou se společně zabývá odbor ekonomiky, kolega Landsfeld a finanční výbor, jehož jsem předsedou.

A vedle toho je prací člena Rady města Zlína seznamování se s materiály, o kterých rada jedná na svých pravidelných zasedáních a ke kterým se každý člen vyjadřuje hlasováním. Ale to asi víte

Mojmír Jurák

Dotaz č. 4

Datum 25. 9. 2013, 14:10 hod.
EMAIL: pavlag@gmail.com

DOTAZ:

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že působíte v komisi místní části Jaroslavice, zajímalo by mě, jaké jsou plány s budovou bývalé školy, ve které donedávna sídlilo muzeum jihovýchodní Moravy? Bude objekt sloužit občanům? Chystá se rekonstrukce?
Děkuji

Gajdošová

ODPOVĚĎ:

Dobrý den i Vám, paní Gajdošová, a děkuji za dotaz na působení v KMČ Jaroslavice, protože to je moje srdeční záležitost. Budovu bývalé školy vlastní Nemovitosti města Zlína, s.r.o. a bylo několikrát potvrzeno, že město s ní nemá žádné jiné plány, než je využití pro potřeby občanů Jaroslavic.

Ze strany KMČ již před několika lety vzešel oficiální požadavek na konverzi budovy pro potřeby místní části (klub seniorů, kancelář místní části, mateřské centrum, pobočka knihovny apod.). Vzhledem k finanční náročnosti takové akce (odhad je asi 5 milionů Kč) to ale není možné provést z prostředků, které KMČ každoročně dostává přiděleny na financování svých priorit (nebo minimálně to není možné v jednom roce).

Aktuální stav je takový, že je zpracována projektová dokumentace a akce je vedena v evidenci požadavků místních částí na krytí z rozpočtu statutárního města Zlína.

Mojmír Jurák

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)