Muzejní knihovna má v nabídce o desetitisíce titulů navíc

Muzejní knihovna má v nabídce o desetitisíce titulů více

publikováno: 7.5.2021

Zlín – Příznivci a badatelé Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně mají k dispozici rozšířený výběr jedinečných titulů regionální a odborné literatury. Za rozšířením nabídky stojí zařazení muzejní knihovny do širšího Katalogu knihoven paměťových institucí Zlínského kraje, který je umístěn na webových stránkách muzea, anebo přímo na stránce katalogu https://knihovny.zlkraj.cz/library/muzeumzlin/.

Katalog sdružuje na jenom místě katalogy knihoven Hvězdárny Valašské Meziříčí, Slováckého muzea, Muzea Kroměřížska, Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně a Muzea regionu Valašsko. Badatelům se tak naskýtá jedinečná možnost výběru z více než 160 tisíc titulů regionální a odborné literatury, v nichž mohou vyhledávat ve všech šesti knihovnách současně případně prohledávat databázi každé knihovny zvlášť,“ sdělila knihovnice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně Veronika Balajková.

Po otevření odkazu se návštěvníkovi nabídne databáze více než 27 tisíc titulů a 30 tisíců svazků, odborné literatury a periodik orientujících se především na regionální tiskoviny. V regionálních fondech knihovny Muzea jihovýchodní Moravy lze také prozkoumat složení knihoven známých regionálních osobností, jakými byli například František Bartoš, Jiří Hanzelka nebo Karel Pavlištík. K dispozici jsou i regionální periodika jako Zlín: sdělení zaměstnanců firmy Baťa, Svit, Tep, Rudý říjen, Barum, Gottwaldovský kovák, Gottwaldovská jiskra, Vítězná práce a řada dalších. Dále v knihovních fondech čtenáři najdou odbornou literaturu týkající se obecné historie, etnografie, botaniky, geologie a zoologie. V neposlední řadě je zde uvedeno více než 1200 záznamů sbírkových knih od konce 14. století až do poloviny 19. století.

Většina knihoven zapojených do Katalogu knihoven paměťových institucí Zlínského kraje je k dispozici čtenářů pouze k prezenčním návštěvám.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1306


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)