Zlín bude hostit špičkovou cyklistiku

Na bezpečnost ME v silniční cyklistice budou dohlížet také strážníci městské policie

publikováno: 10.7.2018

Zlín - V sobotu 14. av neděli 15. července 2018 bude Zlín hostit mistrovství Evropy v silniční cyklistice v kategoriích juniorů, juniorek, a mužů a žen do 23 let. Evropský šampionát zapadá do oslav 100 let od vzniku Československa a očekává se účast zhruba 600 závodníků ze 40 zemí Evropy.

Start a cíl závodu bude na ulici Štefánikova před budovou Univerzity Tomáše Bati, kde bude i samotné centrum a zázemí významného sportovního podniku. Vyroste zde také pódium se světelnou obrazovkou a rovněž zde proběhne vyhlášení vítězů čtyř jednotlivých závodů.

„Mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorů bude vedle Barum rally a Festivalového půlmaratonu dalším sportovním podnikem, který zásadním způsobem zasáhne do organizace dopravy ve městě. Jsme však připraveni nasadit odpovídající počet strážníků i technických prostředků tak, aby byla zajištěna bezpečnost závodníků i přihlížejících,“ uvedl k šampionátu ředitel MP Zlín, Milan Kladníček.

Mistrovství si tak po oba soutěžní dny vyžádá úplné uzavírky některých ulic nebo celých místních částí. Během závodu se nebude možné dostat automobilem do velké části Kudlova, Jaroslavic nebo Lesní čtvrti, rozsáhlé změny organizace silničního provozu pocítí motoristé také v centru města. Omezení se kromě tranzitní i místní dopravy dotknou také provozu linek městské hromadné dopravy.

Městská policie Zlín v této souvislosti doporučuje obyvatelům Zlína, aby se s předstihem seznámili s plánovaným dopravním omezením a dbali pokynů pořadatelů, strážníků i policistů. Po dobu víkendových závodů bude dispozici i speciální telefonní linka číslo 778 400 300, na kterou se můžou občané obrátit v případě svých potřeb.

„Při akci tohoto rozsahu budeme úzce spolupracovat také s republikovou policií. Naši strážníci tak budou společně s policisty a pořadateli dohlížet na určených místech na respektování dopravního značení a taktéž přímo na trati doprovodí samotné závodníky. V zájmu bezproblémového průběhu žádáme veřejnost, aby bezvýhradně uposlechla jejich pokynů. Příznivcům silniční cyklistiky pak přejeme krásný sportovní zážitek a děkujeme za jejich ukázněnost,“ dodal závěrem Milan Kladníček.

 

TZ       MP Zlín

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 2734


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)