Na Cenu Magnesia míří ze zlínské univerzity tři firmy

Na Cenu Magnesia míří ze zlínské univerzity tři filmy

publikováno: 9.12.2021

Zlín – V rámci filmové ceny Český lev se už dvanáctým rokem uděluje i Cena Magnesia za nejlepší studentský film. Do užšího výběru se dostalo dvacet snímků ze čtyř vysokých škol, mezi nimi i tři filmy ze dvou ateliérů Fakulty multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně – Ipanema, Cikánský tanec a Hrůza v tónu gramofónu.

Bakalářský film Ipanema režisérky Daniely Slávikové z ateliéru Audiovizuální tvorba popisuje paralelně příběh dvou mladých lidí – tanečnice Ester a chlapce Olivera, který pracuje v čistírně oděvů. Drama je plné hudby, tance a hledání sebe samého a osobní svobody. 

Další dva nominované filmy jsou z ateliéru Animovaná tvorba. Cikánský tanec animátorky Radoslavy Lackové popisuje cestu mladého děvčete, která hledá svoji identitu spojenou s romskou kulturou skrze magických svět svých předků. Muzikálová groteska Hrůza v tónu gramofónu Zuzany Čupové, Martiny Tomkové a Kryštofa Ulberta je inspirovaná poetikou legendárního Fleischer Studios a avantgardou, která byla spojená s Osvobozeným divadlem. 

„Dvacet vybraných studentských filmů je nyní předáno porotě složené ze zástupců České filmové a televizní akademie a dalším odborníkům z praxe, kteří z těchto snímků vyberou pět finalistů. Nominace na Českého lva budou vyhlášeny 17. ledna 2022,“ uvedla mluvčí zlínské univerzity Petra Svěráková.  

Cenu Magnesia udělí Společnost Mattoni 1873 ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií (ČFTA) a Státním fondem kinematografie / Czech Film Center během ceremoniálu Českého lva v pražském Rudolfinu na začátku března 2022. 

 

Zdroj: UTB

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1111


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)