holiny.jpg

Na podzim dojde k zalesnění holin na Tlusté hoře

publikováno: 6.10.2021

Zlín - V průběhu listopadu budou zahájeny práce na zalesnění holin vzniklých po odstranění stromů napadených kůrovcem. Půjde o plochu čtyř hektarů především v okolí vysílače na Tlusté hoře. Smrkové monokultury zničené kůrovcovou kalamitou nahradí pestřejší složeni lesního porostu. Celkem bude vysazeno 35 500 sazenic.

„Největší podíl, přibližně dvě třetiny sazenic, připadá na dub letní. Po něm následuje lípa srdčitá a na zpestření několik stovek kusů modřínu opadavého,“ prozradil novou skladbu budoucího lesa Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro zeleň a životní prostředí.

Z celkového počtu půjde 1500 sazenic na takzvané vylepšení, kdy musí dojít k obnově odumřelých sazenic. Úhyn může být částečně zapříčiněn i buření, kdy se vysadily malé sazenice a buřeň je tak mohla zadusit. Na podzim se proto budou vysazovat sazenice větší.

V lokalitě již proběhla příprava půdy půdní frézou (drcení klestu a narušení půdního drnu). Holiny jsou již oploceny jako opatření proti okusu zvěře. Vše je tedy připraveno a čeká se na dodání sadebního materiálu začátkem listopadu.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 949


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)