Cyklistika nabývá ve Zlíně na významu

Nadcházející cyklosezona přinese nové úseky

publikováno: 3.5.2018

Zlín - Délka sítě cyklostezek na území Zlína se v letošním roce přehoupne přes třicet kilometrů. Především díky více než čtyřkilometrovému úseku na trase Příluky – Lužkovice – Klečůvka, který bude dokončen do konce května. Prodlužovat se začne páteřní cyklostezka podél Dřevnice i v úseku Cigánov – Čepkov – Výletní – Baťova vila, což představuje délku téměř půldruhého kilometru.

„Rozsah sítě cyklistických stezek ve městě je zatím nedostatečný a představuje jen malou část cílového stavu. Trend je ale pozitivní, rok od roku se její délka prodlužuje. Je také dobře, že jsme již napojení na Otrokovice a z druhé strany na Lukov a že se stále více propojují úseky Městské obslužné stezky, která vede přes centrum Zlína,“ prohlásil radní Josef Novák, do jehož kompetencí patří doprava. 

Na nově vznikajícím úseku Příluky – Lužkovice – Klečůvka je již od loňského roku hotová část mezi Příluky a Lužkovicemi. Na zbývající části od Lužkovic po katastru Klečůvky k obci Lípa nad Dřevnicí skončí stavební práce do dvou měsíců. Celkové náklady dosáhnou výše téměř 29 a půl milionu korun. Prodlužování cyklostezky v úseku od Čepkova po Baťovu vilu začne ve druhé polovině letošního roku. „Projekt bude zahrnovat celkové dopravní zklidnění lokality Čepkov a výstavby podjezdů pod Cigánovským a Čepkovským mostem pro cyklisty,“ upřesnil Martin Habuda, cyklokoordinátor radnice. Tento úsek by měl být předán cyklistům k užívání v roce 2019.

Většina úseku cyklistických stezek na území města vznikla relativně nedávno nebo dokonce v posledních letech. Předností tohoto faktu je to, že není nutné na nich realizovat rozsáhlejší opravy. Pokud je potřeba něco vylepšit, jde hlavně o odstranění dílčích nedostatků nebo defektů. „Zasahujeme, když například dojde k vzedmutí povrchu cyklostezky vlivem růstu kořenových systémů přilehlých stromů, jak se stalo vloni na Vršavě u sportovního centra,“ upřesnil Josef Novák. Dodal, že stejně jako u oprav nejsou v nejbližší době nutné ani rozsáhlejší změny v cykloturistickém značení. Novinkou z této oblasti bude osazení panelu s informacemi o místní části Malenovice.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1808


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '19»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky