Zastupitelstvo města

Náměstek primátora Ondřej Běták končí v komunální politice

publikováno: 9.10.2018

Zlín – Současný náměstek primátora za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Ondřej Běták se vzdá mandátu zastupitele města Zlína pro nadcházející volební období. Své rozhodnutí vysvětlil tím, že se po osmi letech již nechce dále profesně věnovat komunální politice.

„Rád bych se více věnoval rodině. Politika, byť na komunální úrovni, je časově velmi náročná a s rodinným životem dlouhodobě nejde skloubit. Mám malou dceru a ta si zaslouží více pozornosti, stejně jako celá má rodina“ sdělil Ondřej Běták, který se po odchodu z politiky chce vrátit do soukromého sektoru.

V nedávno skončených komunálních volbách dostal Ondřej Běták od voličů mandát pokračovat v zastupitelstvu města, když se stal jedním z devíti kandidátů zvolených za hnutí STAN.

Mandát oficiálně složí do termínu ustavujícího zastupitelstva. Jeho pozici zastupitele převezme první náhradník za hnutí STAN, kterým je Roman Macek. Ten v zastupitelstvu města působil i v minulém volebním období.

Ondřej Běták byl kandidátem na případné místo v radě města, pokud by v ní hnutí STAN zasedlo. „Počítali jsme s ním. Naše spolupráce byla vždy skvělá. Ondry si vážím jako kolegy i jako člověka. Jako člověk ale chápu jeho důvody a respektuji je. Pokusili jsme se s kolegy Ondru přemluvit, aby pokračoval, ale jeho rozhodnutí je neměnné. Za vše, co pro město Zlín udělal, mu děkuji,“ řekl primátor Miroslav Adámek.

V souvislosti se svým odchodem z komunální politiky Ondřej Běták poděkoval voličům za podporu, díky které získal místo v zastupitelstvu města. „Moc si této podpory vážím. Zároveň mám ale názor, že práce zastupitele nelze skloubit s působením v soukromém sektoru. Navíc si myslím, že hnutí STAN potřebuje ve vedení města „novou krev.“ Proto také prosazujeme účast našich nových kandidátů ve vedení města z úrovně rady, což jsme ostatně učinili i po minulých komunálních volbách,“ konstatoval Ondřej Běták.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 3491


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)