poliklinika.jpg

Náměstí Jana Palacha, park Milady Horákové a park Václava Havla. Zastupitelé schválili nové názvy nepojmenovaných lokalit

publikováno: 26.10.2021

Zlín - Ve Zlíně se brzy objeví nové názvy ulic a veřejných ploch. Zastupitelé města na svém posledním zasedání odsouhlasili vznik parku Milady Horákové a to v prostoru u polikliniky. Prostor, který vznikne místo parkoviště před kostelem Filipa a Jakuba, bude náměstím Jana Palacha a jméno prvního porevolučního prezidenta Václava Havla ponese lokalita za divadlem.

 „Komise se zabývala také návrhy občanů, kteří preferovali přejmenování současných ulic. K přejmenování ulic a ostatních veřejných prostranství na území města však ve Zlíně historicky docházelo většinou se změnou režimu, např. v době protektorátu. Proto od roku 1990 dodržujeme princip, že je možné pouze nově pojmenovávat nikoliv přejmenovávat,“ vysvětlil primátor města Jiří Korec, proč zastupitelé nepřistoupili na návrh přejmenovat ulici Dvacátou či Desátou v areálu Svitu.

Neprošel ani návrh občanů, aby jméno Václava Havla nesl Sad Svobody. Dle zdůvodnění byly první kroky prezidenta Václava Havla ve městě spojovány s Městským divadlem Zlín. Lokalita za divadlem je tedy ideální vzhledem k povaze, tak zároveň vnímáním prezidenta jako dramatika. Sad Svobody byl pojmenován 22. června 1945 jako výraz radosti z osvobození.

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1389


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)