2005-2.jpg

Našli se zlínští andělé

publikováno: 6.4.2021

Zlín – Ocenění Zlínský anděl si za rok 2020 odnesou čtyři ženy.  Z nominovaných sedmi sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách je vybrala Komise sociální a pro zdravotně postižené Rady města Zlína. Zlínským andělem se tak stala: Michaela Stýblová, Jana Chovancová, Hana Božková a Pavlína Slouková.

„Obětavé sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách hledáme a oceňujeme pátým rokem. Jejich náročná práce pro ty nejohroženější z nás je často pro společnost bohužel neviditelná. Smysl ocenění proto není jenom o samotném poděkování konkrétním pracovníkům, ale také snahou o posílení prestiže těchto profesí v očích veřejnosti,“ uvedl náměstek primátora města Zlína pro sociální oblast Aleš Dufek. 

Kdo jsou zlínští andělé za rok 2020?

Jana Chovancová  pracuje 11 let ve zlínské Naději. Nejdříve působila v pozici vedoucí Domu pokojného stáří nyní je vedoucí dvou denních stacionářů pro lidi s demencí, které vznikly pod jejím vedením. Šíří moto „na život s demencí nemá nikdo zůstat sám“ a bourá mýty o demenci mezi občany města Zlína a okolí a v médiích. Pracuje také pro Českou alzheimerovskou společnost jako auditorka a koordinátorka. 

Michaela Stýblová je ředitelkou Oblastního spolku Českého červeného kříže Zlín, kde pracuje od roku 2009. Jakýkoliv požadavek o zajištění klientů pro ni není nikdy problém, ať už se jedná o nemohoucího člověka bez přístřeší nebo osamoceného seniora bez péče. Po vypuknutí pandemie Covid-19, byla nápomocna Odboru sociálních věcí MMZ a do terénu okamžitě poskytla první dobrovolníky. Sama byla v tzv. první linii a zároveň koordinátorka. Její motto zní: I malá pomoc má smysl. 

Pavlína Slouková pracuje proorganizaci ABAPO, v rámci níž poskytuje službu osobní asistence. O klienty pečuje s velkou starostlivostí, pečlivostí a nad rámec svých pracovních povinností. Do života klientů, ale i jejich blízkých vnáší vždy úsměv, radost a pohodu, a to i v tíživých situacích, jako je nemoc a odcházení ze života. Její péče a lidský přístup je příkladný.

Hana Božková je od roku 2006 pracovnicí v sociálních službách Charity Zlín. Při práci terénní pečovatelky ji charakterizuje profesionalita, ochota, zájem o člověka a laskavost. Je vnímavá k problémům a starostem klienta i jeho nejbližší rodiny. Podle kolegů v Charitě je „sluníčko“ rozdávající úsměv. Péče o druhé se jí stala posláním.

Ocenění s pamětním listem a dárkem bude vybraným pracovnicím předáno, jakmile to epidemiologická situace dovolí.  Statut ocenění sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách Zlínský anděl Rada města Zlína schválila v roce 2016.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 854


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '21»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)