Vizualizace Bytů sociální rehabilitace

Nebojte se nás, nejsme nebezpeční, zaznělo na Letné

publikováno: 30.4.2019

Zlín – Do plánovaných jedenácti malometrážních bytů míří lidé stabilizovaní, nikoliv neléčení. Tito lidé žijící s duševním onemocněním tedy nepředstavují pro své okolí žádné nebezpečí - takové bylo jedno z hlavních sdělení, které zaznělo na pondělním setkání obyvatel čtvrti Letná s představiteli radnice a dalšími hosty.

„Na posledním jednání zastupitelstva jsme schválili financování tohoto sociálního projektu a můžeme tak zažádat o dotaci. V případě, že dotaci získáme, počítáme s jeho realizací. Proto jsme tento projekt přijeli představit na Letnou. Jsem rád, že se občané aktivně účastnili diskuze a sdělili nám své obavy i připomínky jak k projektu samotnému, tak k životu na Letné,“ prohlásil primátor Jiří Korec. „Do bytů, které chceme v Centru služeb a podpory stavět, mají přijít lidé, kteří jsou již takzvaně zaléčení a tedy stabilizovaní. Přijdou za sociální službou, za možností naučit se samostatnosti a zlepšit si tak vyhlídky do dalšího života,“ konstatoval náměstek primátora Aleš Dufek.

V rámci besedy byl projekt představen z hlediska výstavby, návaznosti na už stávající sociální služby na Letné, k přítomným promluvili i občané nemocní se schizofrenií. „Nebojte se nás, nejsme nebezpeční a chceme svobodně žít mezi vámi,“ zazněno od nich mimo jiné.

Byty sociální rehabilitace, které město plánuje vybudovat na Letné, spadají do konceptu poskytování sociálních služeb ve Zlíně. Na jeho tvorbě se podílí ve spolupráci s magistrátem řada odborníků. „Sociální služby jsou složitým tématem, který vzhledem k vývoji ve společnosti nabývá na významu. Plánujeme je společně s těmi, kterých se týkají, kteří je poskytují a užívají a to dlouhodobě,“ upozornila Jana Pobořilová, vedoucí Odboru sociálních věcí magistrátu.

Více k tématu na https://www.zlin.eu/byty-ktere-maji-pomoci-v-lecbe-lidi-s-dusevnim-onemocnenim-maji-podporu-zastupitelstva-aktuality-4956.html

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 728


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)