Budova radnice na náměstí Míru

Nové byty pro mladé. Město chce využít i podporu ze strany státu

publikováno: 24.4.2019

Zlín – Ve Zlíně se začnou stavět nové byty pro mladé, rodiče samoživitele a také manžele, kteří zahajují společný rodinný život. Takový je plán rady města pro nadcházející období. Pro výstavbu hodlá zlínská radnice využít i nový dotačně-úvěrový program Výstavba, který připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), opřít se chce také o ministerstvem avizovanou podporu družstevního bydlení.

„Vytipovali jsme už tři lokality, kde by mohly tyto byty vyrůst. Pro jednu z nich už máme hotovou studii proveditelnosti, mohly by zde vzniknout desítky bytů. Nyní chceme zpracovat studii pro druhou lokalitu a zaměřit se na vícezdrojové zajištění financování,“ prohlásila náměstkyně primátora Kateřina Francová, do jejichž kompetencí patří bytová problematika.

Nový vládní program Výstavba budou moci využívat obce na investiční akce v oblasti výstavby obecních bytů. „Minulý týden jsem byl v Praze na jednání s paní ministryní Klárou Dostálovou a probírali jsme jak možnost spolufinancování ze strany státu budoucích velkých projektů ve Zlíně, tak i otázku podpory bydlení. Předal jsem ji i náš názor na některé minulé dotační tituly a řešili jsme i problematiku současných či připravovaných dotačních titulů. Avizovanou podporu družstevního bydlení považujeme za jeden ze správných možných směrů podpory bydlení a hodláme ji využít,“ konstatoval primátor Jiří Korec.

Podporu družstevního bydlení označuje MMR za jeden z pilířů rozhýbání bytové politiky. „Družstevní bydlení je pro středně příjmové skupiny. Ve formě nájmu si budou své bydlení splácet, což je motivace i pro ně. Udusili jsme družstevní bydlení, není to úplně správně. Mělo by se oživovat,“ řekla ministryně Klára Dostálová.

V přípravě výstavby družstevních bytů v poslední době výrazně pokročilo město Brno. Vyrůst by zde mohlo v následujících letech až několik stovek nových bytových jednotek. Postup, který v jihomoravské metropoli zvolili, je podle rady města vhodný i pro Zlín. „S kolegy z Brna jsme proto v kontaktu. Bude určitě dobré využít dobré praxe odjinud. Je velká šance, že se tím vše u nás urychlí,“ uvedla náměstkyně zlínského primátora.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1377


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)