Nové ocenění Zlínský patriot má vyzdvihnout pomáhající občany

publikováno: 7.5.2021

Zlín - Zdravý patriotismus a nezištnou pomoc svému okolí má ohodnotit nové ocenění primátora města Zlína, Zlínský patriot.

Ocenění bude moci získat ten, kdo bude mít prokazatelný přínos svému okolí ve Zlíně v jakékoliv oblasti veřejného života. „Nově udělovaná cena nemá ambici konkurovat tradičně udělované Ceně města Zlína. Má naopak vyzdvihnout obyvatele města či kolektivy, mimo podnikatelskou sféru, za jejich nezištnou pomoc a přínos v oblasti veřejného života a rozvoje občanské společnosti. Může se jednat například o pomoc seniorům či jinak potřebným občanům, odstranění nečistot nebo kultivace veřejných ploch apod.,“ vysvětlil primátor Jiří Korec.

Cena Zlínský patriot bude udělována jedenkrát za čtvrt roku a je určena zejména obyvatelům Zlína, není však striktní podmínkou, aby nositel byl Zlíňan. Nominaci konkrétní osoby může podat kdokoliv starší 15-ti let prostřednictvím formuláře v systému Mobilní rozhlas, který naleznete na odkazu zlin.mobilnirozhlas.cz. Návrhy na ocenění osobností prvního kola lze zasílat do 20. června 2021. Osobnosti, které nebudou oceněny v aktuálním kole, se automaticky posouvají do výběru následujícího období. Ze zaslaných návrhů vybere primátor Jiří Korec v každém kole vždy jednu osobnost, která si jako cenu pak bude moci vybrat jeden z produktů nabízející městské společnosti, jako jsou hokejový klub Berani Zlín, Lázně Zlín, filharmonie Bohuslava Martinů, Městské divadlo Zlín apod.

„Vím, že ve Zlíně máme hodně občanů, kteří pomáhají svému okolí. Právě tato skupina obyvatel byla v minulosti poněkud přehlížena. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, jsou velkým přínosem pro město, proto bych je chtěl vyzdvihnout,“ doplnil Jiří Korec.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1061


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)