795-01.jpg

O veterány MHD byl mimořádný zájem. Do ulic vyrazí i 8. května

publikováno: 4.5.2018

Zlín - Historický trolejbus s vlečkou a autobus potěšily 1. května obyvatele Zlína a Otrokovic. Tyto jízdy se budou opakovat ještě v den státního svátku 8. května. Pro velký zájem veřejnosti bude i ve výroční den osvobození jezdit ve Zlíně historický trolejbus opět s vlečkou.

S nebývalým zájmem veřejnosti se setkaly prvomájové jízdy historických vozidel MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. „Některé spoje byly zcela zaplněny. Několikrát jsem musel odmítnout nástup s dalším dětským kočárkem, protože už nebylo místo,“ popsal atmosféru jízd historických vozidel Věroslav Horák, který v úterý řídil červený trolejbus Škoda 9 Tr. „Spousta lidí v ulicích si nás fotografovala. Radost z historického trolejbusu měly děti, ale možná ještě více dospělí nebo starší občané, kteří si zavzpomínali na své mládí, kdy tyto trolejbusy tvořily většinu vozového parku dopravní společnosti,“ dodal Věroslav Horák.

Červený historický trolejbus Škoda 9 Tr jezdil ve Zlíně i s červenou vlečkou Jelcz v úterý 1. května v čase přibližně od 9 do 17 hodin na lince č. 8 mezi Baťovou nemocnicí a točnou Jižní Svahy-Kocanda. Přidaný spoj se zvláštním jízdním řádem jezdil jedenkrát za hodinu v časové poloze pět minut před pravidelným spojem linky č. 8. Historickým vozem se rádi svezli i cestující, kteří na zastávkách čekali na běžný spoj, protože tarifní podmínky byly stejné.

Ve stejný den a za podobného zájmu veřejnosti se představil v Otrokovicích na lince č. 55 modrý historický autobus Škoda 706 RTO. Historický vůz zde jezdil v časové poloze 8 až 10 minut po pravidelném spoji, jednou nebo nejvýše dvakrát za hodinu.

Jízdy historického trolejbusu ve Zlíně a historického autobusu v Otrokovicích se za stejných podmínek zopakují ještě ve státní svátek 8. května. Z důvodu vysokého zájmu veřejnosti bude i ve výroční den osvobození jezdit ve Zlíně trolejbus s vlečkou, přestože se to původně na termín druhého květnového státního svátku neplánovalo.

„Zájem obyvatel a návštěvníků Zlína a Otrokovic o naše historická vozidla nás samozřejmě těší. Dalo to v minulých letech hodně práce obnovit tyto vozy v našich dílnách do provozuschopného stavu. Počítáme s tím, že budou naše historická vozidla jezdit s cestujícími opět o nedělích během hlavních letních prázdnin. Možná je ukážeme veřejnosti rovněž v době konání filmového festivalu a samozřejmě během našeho dne otevřených dveří v sobotu 9. června,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Modrý historický autobus zlínské dopravní společnosti potěšil o uplynulém víkendu také obyvatele jihomoravské metropole, když v Brně doplnil vystavenou flotilu veteránů Technického muzea.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1974


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '19»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky