obchvat-z.jpg

Obchvat Zálešné pomůže přetíženému centru. Přípravy jdou do další fáze

publikováno: 3.10.2018

Zlín - Přípravy nejvýznamnější dopravní stavby za několik let, obchvatu Zálešné, který má ulehčit přetíženému centru města, pokročily do další etapy.

„Máme hotovou dokumentaci pro územní řízení. Navazujeme na již dokončené výkupy pozemků. Do konce roku bychom tak měli mít vykoupenou zhruba polovinu potřebných garáží,“ popsal postup příprav Josef Novák, radní pro oblast dopravy. Komunikace obchvatu Zálešné je vedena jako dvoupruhová. Po stranách silnice jsou u obytné zástavby navrženy protihlukové stěny. Na trase jsou navrženy tři mostní objekty. Největším bude nový most u KNTB, pod kterým se na pravém břehu řeky počítá s převedením cyklostezky. Projekt obchvatu také poznamená areál Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice.

„Dopravní společnost bude využívat nový výjezd vozidel z ulice Dřevnická. Ulici doplní světelné signalizační zařízení. Dojde také k přetrolejování celého areálu,“ doplnil radní Josef Novák. Na jaře se pak, kvůli novele legislativy, musí v rámci EIA (vyhodnocení vlivu na životní prostředí) doplnit biologické průzkumy na výskyt ryb a netopýrů.

Obchvat Zálešné má začínat na budoucí okružní křižovatce pod Burešovem, vede po severním okraji Zálešné, u nemocnice se stáčí k jihu a průchodem přes zástavbu se má napojit na ulici Zálešná XII, ulici Podvesná XVII a třídu T. Bati. Uvedené ulice se mají rozšířit.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 3562

Další fotografie

obchvat-zalesna--zdroj-rsd.jpg

Dokumenty ke stažení

.pdf Vizualizace obchvatu Zálešné 13183,22 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '19»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)