Jarmila Zimmelová oslavila stovku

Obyvatelka Zlína slaví 100 let

publikováno: 24.6.2020

Zlín – Věku 100 let se dožila obyvatelka města Zlína Jarmila Zimmelová. Vitální dámě je už pět let domovem Dům pokojného stáří Naděje na Jižních Svazích, a v něm také ve svůj velký den v dobré náladě přivítala řadu gratulantů. Na narozeninovou oslavu, kterou pro oslavenkyni připravil personál pečovatelského domu, dorazili kromě jejích blízkých také zástupci Zlínského kraje a z radnice pak náměstek primátora města Zlína Miroslav Adámek. Ten jubilantce spolu s přáním pevného zdraví předal dárkový koš vybraných potravin a kytici květin.

Paní Jarmila Zimmelová se narodila v roce 1920 v Březnici, kde vyrůstala s rodiči a starším bratrem. Později absolvovala rodinnou školu ve Zlíně. V roce 1941 se provdala za svoji lásku Josefa Zimmela, který přišel z Čech za prací do zlínské firmy Baťa. V manželství vychovali dvě dcery a společně strávili 54 let, až do jeho smrti. Jarmila Zimmelová pracovala až do odchodu do starobního důchodu ve výdejně nástrojů v  tehdejším podniku Svit. Mezi její záliby patřilo pletení, vyšívání ubrusů a péče o zahrádku.

Paní Zimmelová byla po celý život velmi společenská, dodnes prý za ní na návštěvu jezdí kamarádky. Přestože se s věkem začaly ozývat zdravotní problémy, snaží se na ně podle slov pečovatelek statečně zapomínat účastí na různorodých aktivitách, které Dům pokojného stáří Naděje pro své klienty organizuje.

Čerstvě stoletá paní Jarmila Zimmelová se těší ze 4 vnoučat, 7 pravnoučat a 2 prapravnuček.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 810

Další fotografie

Jarmila Zimmelová oslavila stovku S gratulací přišel i náměstek primátora Miroslav Adámek S gratulací přišel i náměstek primátora Miroslav Adámek Na oslavě se sešly přes dvě desítky hostů Jarmila Zimmelová oslavila stovku

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->