ts-zlin.jpg

Odpadu přibývá, svoz se přesto daří zajišťovat bez omezení

publikováno: 7.4.2020

Zlín - Karanténa, zavřené školy, práce z domu. To je jen několik příkladu toho, jak se stát snaží omezovat rychlost šíření koronaviru. Logickým důsledkem je, že domácnosti produkují více odpadu než je běžné. Pohled k popelnicím či hnízdům kontejnerů s tříděným odpadem je výmluvný – mnohdy se tam vrší další odpadky zabalené v pytlích. Tato praxe, která není povolena ani za standardních podmínek, je v tomto období velmi nezodpovědná.

Technickým službám Zlín se daří i přes komplikovanou situaci svoz směsného i tříděného odpadu zvládat. Proti běžné situaci je nyní opadu zhruba o 20 procent více.

„Je to teď naše absolutní priorita. Máme připraveny krizové scénáře, počítající například s vyšší nemocností či nařízenou karanténou v případě našich zaměstnanců, zatím se ale daří vše zajišťovat v plném rozsahu,“ říká ředitel společnosti Jakub Černoch. Zároveň ale dodává, že z velké části je to zásluha odpovědného přístupu pracovníků – nikdo v obtížné situace nehledá úlevy a volno se čerpá jen v nejnutnějších případech.

Svoz odpadu je sám o sobě obtížná práce, nutnost nosit respirátor či roušku její fyzickou náročnost ještě zvyšuje. Navíc musejí mít na paměti, že manipulují s odpadem, v němž může být kontaminovaný materiál,“ popisuje situaci Jakub Černoch. Aby ulice byly i nadále čisté, měli by lidé třídit odpad ještě pečlivěji než v běžném režimu. Sbírání volně položených pytlů s odpadky totiž znatelně zvyšuje riziko nákazy. Jasná pravidla jsou i pro likvidaci roušky – ta musí být zabalena samostatně a až poté uložena do sáčku v koši.

V dokumentech níže naleznete návod, jak nakládat s odpadem v době nouzového stavu.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 874

Dokumenty ke stažení

.jpg ZODPOVĚDNÝ PŘÍSTUP K ODPADŮM V DOBĚ NOUZOVÉHO STAVU 886,29 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '20»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)