vypalování trávy je v ČR zakázáno zákonem.jpg

Pálení klestí, listí a trávy zhoršuje kvalitu vzduchu i vztahy se sousedy

publikováno: 17.5.2019

Zlín - Jarní úklid na zahrádkách a předzahrádkách je v plném proudu. Město Zlín k likvidaci rostlinného odpadu občanům poskytuje hnědé nádoby na bioodpad, velkoobjemové kontejnery a k dispozici je i síť sběrných dvorů. Řešením je také individuální kompostování. Pálení čehokoliv jiného než suchého chemicky neošetřeného dřeva je navíc ve Zlíně zakázáno městskou vyhláškou a tudíž může být i finančně sankcionováno. Přesto se někteří lidé zdráhají využít některou z nabízených možností a kromě zhoršení kvality ovzduší riskují nejen pokutu, ale také spory se sousedy, kterým mohou štiplavým dýmem znemožnit venkovní posezení či kontaminovat venku se sušící prádlo.

„Doposud bylo vydáno přes 7000 hnědých nádob. Další možností je odevzdání tohoto materiálu ve sběrných dvorech, při mobilních svozech a také odvážení přímo na kompostárnu. Nově jsou také v okrajových místních částech umisťovány velkoobjemové kontejnery na bioodpad, vždy ve třech jarních a třech podzimních termínech v celkem 12 lokalitách,“ prozradila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství.

Všechny tyto služby jsou pravidelně prezentovány prostřednictvím různých článků a Odpadového kalendáře jak v magazínu Zlín, tak na webu města. Každá domácnost, která se účastní sběru biologicky rozložitelného odpadu, má navíc nárok na bezplatné získání až 250 kilogramů kompostu z městské kompostárny.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 955


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)