Památník Tomáše Bati má za sebou druhou turistickou sezónu

publikováno: 21.9.2020

Zlín - Stejně jako řada dalších kulturních institucí, tak i Památník Tomáše Bati se musel před vypuknutím letošní hlavní turistické sezóny potýkat s dočasným uzavřením z důvodu výskytu nového typu koronaviru. Nicméně od svého znovu otevření v polovině května se opět těší zvýšenému zájmu ze strany tuzemských návštěvníků. Mnoho Čechů se v rámci svých dovolených rozhodlo podpořit cestování napříč republikou a navštívit regionální památky a kulturní organizace.

Během letošního léta přilákala možnost zhlédnout Památník Tomáše Bati bezmála 3 600 návštěvníků, což je v porovnání s loňským létem o téměř 600 příchozích více. Nejvytíženějším měsícem co do počtu návštěvníků byl srpen se statistikou čítající skoro 1 800 osob.

Po završené úspěšné letní sezóně se mají zájemci na co těšit i na podzim. V plánu je rozmanitý program, připravují se zajímavé akce a přednáškové cykly pro veřejnost. Milovníci architektury mohou zavítat v sobotu 3. října od 16:00 na Den architektury do Památníku, kdy bude organizována speciální komentovaná prohlídka se zaměřením na dílo F. L. Gahury a dalších architektů města Zlína. V rámci národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn bude u našeho zlínského architektonického skvostu od 13. října k vidění venkovní panelová prezentace soutěžních proměn z našeho kraje. Do celostátní soutěže o nejzdařilejší proměnu je zařazen také Památník Tomáše Bati a veřejnost pro něj může hlasovat na webu cestamipromen.cz/hlasovani. Ve středu 14. října od 17:00 se uskuteční v infopointu Památníku T. Bati přednáška „Znáte Památník Tomáše Bati nebo Dům umění?“ s kurátorkou krajské galerie Ladislavou Horňákovou. Přednáškové akce podzimu uzavře ve středu 25. listopadu od 17:00 beseda s projektovou manažerkou Nadace Tomáše Bati Gabrielou Končitíkovou na téma: Ženy u Baťů.

Pro období podzim/zima bude Památník pro návštěvníky otevřen ve středu, pátek a o víkendu s prohlídkami v 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a v 16:00. Vstupenky se kupují v infopointu (v sousední budově gymnázia TGM). Pro příchozí jsou zde k dispozici zdarma doprovodné tiskoviny, brožury, mapky, mohou tady také zhlédnout edukativní projekce nebo si zakoupit drobný upomínkový předmět. V infopointu jsou pro zájemce v prodeji rovněž odborné publikace s baťovskou tematikou či kniha TESTAMENT – MANIFEST Památník Tomáše Bati vydaná statutárním městem Zlínem.

Veškeré potřebné informace se dozvíte na webu www.pamatnikbata.eu. Doporučujeme sledovat také Facebook a Instagram Památníku Tomáše Bati, kde se objevují další zajímavosti a aktuality.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 708


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->