Památník zazářil v barvách trikolóry

publikováno: 29.10.2020

Zlín - Při příležitosti včerejšího státního svátku 28. října se budova Památníku Tomáše Bati promítla do barev trikolóry.

„Ač kvůli současným koronavirovým opatřením města napříč republikou musela zrušit plánované akce k oslavám vzniku Československa, rozhodli jsme se zrealizovat alespoň speciální symbolické nasvícení do trikolóry, které proběhlo bez přítomnosti veřejnosti,“ uvedla Zuzana Bílá za Památník Tomáše Bati.

Myšlenka nasvítit zlínský klenot reflektory v barvách trikolóry se zrodila v hlavě zlínského fotografa a výtvarníka Josefa Řezníčka známého také pod pseudonymem Jsf Abb a Mariana Cekoty, který se specializuje na osvětlení. Odborný dohled zajišťoval Pavel Gabriel (správce Památníku Tomáše Bati). „Když se na nás s tímto nápadem obrátili, neváhali jsme ani minutu! Výsledný efekt předčil naše očekávání. Byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo udělat ze svátečního nasvícení Památníku do trikolóry ke Dni vzniku samostatné ČSR každoroční tradici,“ doplnila Zuzana Bílá.

Zlínský architektonický skvost slavnostně svítil v barvách trikolóry až do půlnoci. 

 

Zdroj: TZ Památník T. Bati

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 659

Další fotografie

Památník zazářil v barvách trikolóry (autor: Jsf Abb) Památník zazářil v barvách trikolóry (autor: Jsf Abb) Památník zazářil v barvách trikolóry (autor: Jsf Abb) Památník zazářil v barvách trikolóry (autor: Jsf Abb)

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«listopad '20»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->